לפתע, טוני מרטין מצא את עצמו במקום הראשון

3.5 קילומטרים לסיום אחד הקטעים המאתגרים של הטור, ברח הגרמני לרוכבים המובילים בדרך לתפיסת בעלות על החולצה הצהובה ויתרון של 12 שניות על כריס פרום

אמיר ענבר
אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הפסד בקטע הראשון בהפרש של חמש שניות, מפלה בקטע השני בספרינט האחרון, סיום הקטע השלישי במרחק של שנייה מהחולצה הצהובה. יש גם ימים כאלה במירוצי אופניים, ואצל טוני מרטין הם הצטברו דווקא בשלושת הקטעים הראשונים בטור דה פראנס. גם היום (שלישי) סבל מבעיות, כשנאלץ להחליף אופניים באמצע הקטע הרביעי. "כבר התחלתי לחשוב על הקטע הבא", סיפר. למרבה המזל, התרכז בכל זאת במשימה המיידית. בין אם היה זה התסכול שדיבר או פשוט רגליו רבות העוצמה של מי שהוכתר שלוש פעמים לאלוף העולם נגד השעון, הפעם לא נתן מרטין לאף אחד להקדים אותו בדרך לקו הסיום.

3.5 ק"מ לסיום הקטע המאתגר, ניסה מרטין לברוח לרוכבים המובילים. לא ברור מי הופתע יותר – הם מהמהלך המוקדם שלו, או הוא מחוסר התגובה שלהם. "כולם הביטו מסביב ולא ברחו, אז הלכתי על זה", הסביר. הוא הלך על זה, אף אחד לא הלך אתו וגם לא הצליח להתקרב אליו יותר מדי. מיני מירוץ נגד השעון הסתיים כשמרטין מנצח בקטע חמישי בקריירה, מקדים את ג'ון דגנקולב ב-13 שניות ומשתלט לראשונה על החולצה הצהובה, ביתרון 12 שניות על כריס פרום.

טוני מרטין חוצה ראשון את קו הסיום וזוכה בחולצה הצהובה, הערב בצרפתצילום: אי־פי

במפתיע, למרות שבעת המקטעים של אבני ריצוף שהמתינו לרוכבים אחרי שחצו את הגבול מבלגיה לצרפת, הסתיים הקטע ללא פרישות ועם מעט פגיעות – בגוף ובדרוגים. פרום כמעט נפל באחד המקטעים הללו, אסטנה ו-וינצ'נזו ניבאלי ניסו לתקוף, אבל הרוכב הבכיר היחיד שהקטע הזה הותיר חותם על מצבו הוא טיבו פינו, שלישי אשתקד, שאיבד זמן רב עקב תקר במקום הלא נכון וכבר רחוק 6:30 דקות מהמקום הראשון. פרום אמנם ירד למקום השני, אבל שמר על יתרונו בהשוואה לכל הרוכבים הבכירים, ששרדו את אבני הריצוף כדי להילחם ביום אחר.

קטע רביעי (סראן – קמברה, 223.5 ק"מ):

1. טוני מרטין (גרמניה, אטיקס-קוויקסטפ) 5:28:58 שעות

2. ג'ון דגנקולב (גרמניה, ג'איינט-אלפסין) + 3 שניות

3. פטר סגאן (סלובקיה, טינקוף-סקסו) + 3 שניות

4. גרג ואן אברמאט (בלגיה, BMC) + 3 שניות

5. אדוואלד בואסון האגן (נורווגיה, MTN-קובקה) + 3 שניות

דרוג מצטבר אחרי ארבעה קטעים:

1. טוני מרטין (גרמניה, אטיקס-קוויקסטפ) 12:40:26 שעות

2. כריס פרום (בריטניה, סקיי) + 12 שניות

3. טיג'יי ואן גארדרן (ארה"ב, BMC) + 25 שניות

4. טוני גאלופן (צרפת, לוטו-סודל) + 38 שניות

5. פטר סגאן (סלובקיה, טינקוף-סקסו) + 39 שניות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ