דניאל טקלהיימנוט נכנס לדפי ההיסטוריה של הטור דה פראנס

אחרי יכולת טובה בטיפוסים, האריתראי ילבש מחר את אחת מחולצות מובילי מירוץ האופניים היוקרתי בעולם. טוני מרטין המוביל פרש

אמיר ענבר
אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיר ענבר
אמיר ענבר

טבען של רוב קבוצות הבריחה להיבלע בסופו של דבר על ידי הדבוקה, מבלי להשאיר חותם כלשהו בדפי ההיסטוריה. גם השלישייה שהובילה בחלק משמעותי מהקטע השישי היום (חמישי) לא הצליחה להמשיך עד הסוף, אבל אחד מחבריה ייזכר לנצח. עם שלוש הנקודות שאסף בטיפוסים, הבטיח לעצמו דניאל טקלהיימנוט לפחות יממה בראשות קטגוריית מלך ההרים. אחד משני הרוכבים האריתריאים של קבוצת MTN-קובקה מדרום אפריקה – האפריקאים השחורים הראשונים שמתחרים בטור דה פראנס – יהיה מחר גם לאפריקאי שחור הראשון שלובש חולצה במירוץ.

במשך כמעט 191 ק"מ, התנהל הקטע מאבוויל ללה האבר באופן צפוי לחלוטין. הנוף היה נפלא, הפן התחרותי מזערי. הקטע השישי כיוון כולו אל הספרינט לעבר קו הסיום, אך על הניצחון של זדנק שטייבר הצ'כי האפילה תאונה המונית שהתרחשה כ-800 מטרים קודם לכן, לוקחת איתה בין השאר את האלוף וינצ'נזו ניבאלי, את נאירו קינטאנה וגם את המוליך טוני מרטין, שפרש בעקבות שבר בעצם הבריח.

רק אחרי מספר דקות הצליח מרטין לקום ודיווש לקו הסיום, כשהוא סובל מהפציעה הקשה. החולצה הצהובה אמנם תישאר עליו הלילה – בגלל שהתאונה התרחשה פחות משלושה ק"מ לסיום מוענק לרוכבים המעוכבים זמן זהה לבני המזל שחמקו ממנה – אבל פרישתו תגרום לכך שהיא תעבור לרוכב אחר בקטע השביעי.

גם ניבאלי וקינטאנה, שחצה את קו הסיום כשהוא מדמם בידו, לא איבדו זמן בתום עוד קטע נטול השפעה משמעותית על הדרוג המצטבר ועל המועמדים הבולטים לזכייה. דווקא פטר סגאן, המדורג רביעי, ממשיך לקזז פערים. סביר להניח שהדבר לא ישמח כמו שיאכזב את הסלובקי, שעשה זאת בזכות עוד בונוס של שש שניות עבור עוד מקום שני בקטע, יום שני ברציפות. כמו בטור אשתקד, הניצחונות ממשיכים לחמוק ממנו.

קטע שישי (אבוויל – לה האבר, 191.5 ק"מ):

1. זדנק שטייבר (צ'כיה, אטיקס-קוויקסטפ) 4:53:46 שעות

2. פטר סגאן (סלובקיה, טינקוף-סקסו) + 2 שניות

3. בריאן קוקאר (צרפת, יורופקאר) + 2 שניות

4. ג'ון דגנקולב (גרמניה, ג'איינט-אלפסין) + 2 שניות

5. גרג ואן אברמאט (בלגיה, BMC) + 2 שניות

דרוג מצטבר אחרי שישה קטעים:

1. טוני מרטין (גרמניה, אטיקס-קוויקסטפ) 22:13:14 שעות

2. כריס פרום (בריטניה, סקיי) + 12 שניות

3. טיג'יי ואן גארדרן (ארה"ב, BMC) + 25 שניות

4. פטר סגאן (סלובקיה, טינקוף-סקסו) + 27 שניות

5. טוני גאלופן (צרפת, לוטו-סודל) + 38 שניות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ