מדליית כסף באליפות אירופה עד גיל 23 לדימה קרויטר

קופץ הגובה בן ה-22 קבע 2.24 מטר בתחרות בטאלין, התוצאה הטובה שלו זה ארבע שנים: "הבטחתי כי השנה אני חוזר לעצמי"

אורי טלשיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי טלשיר

דימה קרויטר זכה הערב (שבת) במדליית הכסף באליפות אירופה עד גיל 23 בטאלין. קופץ הגובה בן ה-22, שדורג ראשון במוקדמות, נזקק לשני ניסיונות כדי לחלוף על פני 2.10 מטר, אך לאחר מכן פצח בשרשרת מזהירה של ניתורים. הוא עבר בניסיון הראשון 2.18, 2.21 (שקול לתוצאת השנה שלו) ו-2.24, התוצאה הטובה ביותר שלו זה ארבע שנים.

לשלב הזה בתחרות הגיעו רק שני קופצים, קרויטר והרוסי איליה איבניוק. שניהם ויתרו על 2.26 והעלו את הרף ל-2.28, גובה שאותו עבר איבניוק כבר בניסיון הראשון. קרויטר פסל, ושניהם דילגו ל-2.30. הרוסי, ששיאו האישי עד היום עמד על 2.26 באצטדיון ו-2.27 באולם, עבר בניסיון השני והבטיח את הזהב. קרויטר פסל, הסתפק בסגנות והעניק לישראל מדליה ראשונה אי פעם בתחרות, שהתקיימה בפעם העשירית. עם זאת, למרות התוצאה הטובה הערב, כדי להגשים את החלום האולימפי יצטרך קרויטר לעבור 2.29 מטר.

"כמובן שאני מאושר שחזרתי לזכות במדליה, אבל יש דברים חשובים יותר בחיים", סיכם קרויטר, "היה חשוב לי להוכיח שהדיבורים שלי לא היו באוויר. הבטחתי וצוטטתי במקומות רבים כאומר כי השנה אני חוזר לעצמי. מבחינתי הנורא מכל היה אם הדברים היו נשארים על הנייר. עברתי תקופות קשות מאוד בשנים האחרונות. בשנה שעברה הייתי הכי קרוב שיש להודיע על פרישה. היו שלושה אנשים שהניעו אותי לא לעשות זאת: אמי, זוגתי והמאמן שלי, אנטולי שפרן, שהטיח בי לתת לעצמי עוד סיכוי. הוא כמעט גרר אותי במובן המילולי של המלה, והיום, אני חייב לו את התודה הגדולה".

המאמן שפרן היה אפילו פיוטי יותר מחניכו: "כדבריו של מרק טוויין, השמועות על מותו של דימה היו מוגזמות מדי", אמר, "אני מרוצה מהמיקום בסוף התחרות, אבל לא כמו שאני מרוצה מההופעה של דימה. הוא הלך עד הסוף והיה אפילו קרוב לעבור 2.30 בניסיון האחרון שלו. הביטחון חזר אליו ובענק. מיהרו מדי להספיד אותו, ואני סבור כי היום הוא ענה לכולם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ