פרום וסקיי שוב הוכיחו את עמידותם

בקטע ה-12, שגם היה אחד הימים הקשים בטור דה פראנס, שמר הרוכב הבריטי על יתרונו בפסגה למרות ניצחונו של חואקים רודריגס

אמיר ענבר
אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיר ענבר
אמיר ענבר

לפני הקטע ה-12 היום (חמישי) ניתח רוכב העבר יינס פוגט את הצפוי לרוכבים, והתמקד בטיפוס האחרון. "פלטו דה בייל כל כך תלול בשלושת הקילומטרים הראשונים, שהמירוץ מתפרק מיד למיליון חתיכות", סיפר. ובעוד הרוכבים מתפזרים לכל עבר, כאשר לקשיים מתווספים הגשם והכביש הרטוב, נותרו עם המוליך כריס פרום שניים מעוזריו בקבוצת סקיי, וכל יריביו המשמעותיים.

בזה אחר זה הם ניסו לברוח. אלברטו קונטאדור היה הראשון, ונלכד. וינצ'נזו ניבאלי – ששמע השבוע מראש קבוצתו כי "הוא צריך מכונאי טוב, משהו בראש שלו מקולקל" – חיקה אותו, ובמהרה שוב מצא עצמו ליד פרום. הפריצות של אלחנדרו ולוורדה ונאירו קינטאנה לא החזיקו מעמד זמן רב. באחד הטיפוסים הקשים בטור דה פראנס השנה – 15.8 קילומטרים בשיפוע ממוצע של 7.9% – הצליח פרום להדוף כל מה שיריביו זרקו עליו, ואז גם ניסה לבצע מהלך משלו. זה לא הצליח, אבל פרום וסקיי שוב הוכיחו את העמידות שלהם. כך גם היתרון של הבריטי: הוא ממשיך להקדים ב-2:52 את טיג'יי ואן גארדרן, האיש שהפך את רביעיית המועמדים לחמישייה.

היום האחרון בפירנאים החל במעבר ליד האנדרטה לזכר פאביו קסארטלי, הרוכב שנהרג בטור ב-1995, ונמשך בארבעה טיפוסים בזה אחר זה, כל אחד קשה יותר מקודמו. במבחן של אופי לא פחות מרגליים, שוב התעלה חואקים רודריגס. 7.7 קילומטרים לסיום הדביק הספרדי בן ה-37 את המוביל הבורח מיכל קביאטקובסקי, מותיר מאחור את יקוב פוגלסאנג ורומן בארדה ונעצר רק אחרי שהצטרף לרשימה שכוללת את מרקו פנטאני, לאנס ארמסטרונג ואלברטו קונטאדור – רוכבים שניצחו בביקורים קודמים של הטור בפלטו דה בייל. גם אם תוצאותיו של אחד מהם נמחקו.

קטע 12 (לאנמזן – פלטו דה בייל, 195 ק"מ):

1. חואקים רודריגס (ספרד, קטושה) 5:40:14 שעות

2. יקוב פוגלסאנג (דנמרק, אסטנה) + 1:12 דקות

3. רומן בארדה (צרפת, AG2R) + 1:49 דקות

4. גורקה איסאגירה (ספרד, מוביסטאר) + 4:34 דקות

5. לואיס מיינטיס (דרום אפריקה, MTN-קובקה) + 4:38 דקות

דרוג מצטבר אחרי 12 קטעים:

1. כריס פרום (בריטניה, סקיי) 46:50:32 שעות

2. טיג'יי ואן גארדרן (ארה"ב, BMC) + 2:52 דקות

3. נאירו קינטאנה (קולומביה, מוביסטאר) + 3:09 דקות

4. אלחנדרו ולוורדה (ספרד, מוביסטאר) + 3:58 דקות

5. גארנט תומאס (בריטניה, סקיי) + 4:03 דקות

6. אלברטו קונטאדור (ספרד, טינקוף-סקסו) + 4:04 דקות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ