אמיר ענבר
אמיר ענבר

הנשיא פרנסואה הולנד מחכה על קו הסיום, רומן בארדה וטיבו פינו מתמודדים על ההובלה. כל מה שקרה היום (שבת) בטור דה פראנס רמז כי יש רק דרך אחת שבה יוכל להסתיים הקטע ה-14 – ניצחון של רוכב צרפתי - אך מסתבר שגם אחרי מותו, אי אפשר להמעיט בכוחו של נלסון מנדלה. ב"יום מנדלה הבינלאומי", המצוין ביום הולדתו של המנהיג הדרום אפריקאי, ראו בטור עוד רגע גדול של הקבוצה האפריקאית הראשונה במירוץ.

1.3 ק"מ לסיום, בעוד בארדה כבר מותש ופינו מתמודד בקושי עם טיפוס רצחני, הגיח סטיב קאמינגס מאחור כרוח סערה – כאילו טיפוס של שלושה ק"מ בשיפוע ממוצע של 10.1% אינו משפיע עליו. "ידעתי שפינו זהיר בפניות ולכן החלטתי לא להיות זהיר", סיפר קאמינגס, בריטי בן 34. אחרי שדניאל טקלהיימנוט לבש את החולצה המנוקדת קודם לכן במירוץ, השיגה MTN-קובקה ניצחון בכורה בטור בשנתה הראשונה במירוץ. צרפת, לעומתה, עדיין מחכה לניצחון שני במהדורה הנוכחית.

סטיב קאמינגס חוצה את קו הסיום, הערבצילום: אי־אף־פי

הטיפוס האחרון לא רק הוביל לניצחון של בריטי הרוכב עבור קבוצה אפריקאית, הוא גם קירב לזכייה יליד אפריקה שמייצג את בריטניה. גם היום התמודד כריס פרום עם התקפות – ויצ'נזו ניבאלי ונאירו קינטאנה יצאו במיזם משותף – וגם היום השיב לכולן, למרות שנותר מבודד וללא איש מעמיתיו בקבוצת סקיי. יותר מכך, בסופו של דבר פרום אף הגדיל את הפער כשהשאיר מאחור את טיג'יי ואן גארדרן, שדורג שני עד היום, ואת אלברטו קונטאדור. יתרונו בדרוג המצטבר צמח ב-18 שניות ל-3:10 דקות, כשקינטאנה עולה למקום השני.

נדמה שקבוצת סקיי מתמודדת עם אתגר גדול לא פחות מצד הצופים, שמתקשים להאמין בטוהר ביצועיה. אחרי שריצ'י פורט גילה כי ספג אגרוף בקטע העשירי, היום סיפר פרום כי כוס שתן הוטחה בפניו על ידי צופה שקרא לו "מסומם".

קטע 14 (רודז – מנדה, 178.5 ק"מ):

1. סטיב קאמינגס (בריטניה, MTN-קובקה) 4:23:43 שעות

2. טיבו פינו (צרפת, פרנסה דה-ז'ו) + 2 שניות

3. רומן בארדה (צרפת, AG2R) + 3 שניות

4. ריגוברטו אוראן (קולומביה, אטיקס-קוויקסטפ) + 20 שניות

5. פטר סגאן (סלובניה, טינקוף-סקסו) + 29 שניות

דרוג מצטבר אחרי 14 קטעים:

1. כריס פרום (בריטניה, סקיי) 56:02:19 שעות

2. נאירו קינטאנה (קולומביה, מוביסטאר) + 3:10 דקות

3. טיג'יי ואן גארדרן (ארה"ב, BMC) + 3:32 דקות

4. אלחנדרו ולוורדה (ספרד, מוביסטאר) + 4:02 דקות

5. אלברטו קונטאדור (ספרד, טינקוף-סקסו) + 4:23 דקות

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ