אורי טלשיר
אורי טלשיר

שבוע לאחר התחרות בירינו וחמישה ימים אחרי חשיפת "ספורט הארץ", נתקבל מהתאחדות האתלטיקה הרוסית האישור הרשמי לכך שבריצה של אולגה לנסקי כלל לא נמדדה רוח.

כזכור, בשבת שעברה קבעה האצנית 23.18 שניות בריצה ל-200 מטר, תוצאה ששווה קריטריון לאליפות העולם בבייג'ין ולאולימפיאדת ריו. איגוד האתלטיקה הישראלי מיהר להכריז כי הישראלית הבטיחה את מקומה בתחרויות הנחשקות הללו והציג לתקשורת צילום של תעודה אשר קיבלה לנסקי בעקבות ההישג, ובה נכתב כי עוצמת הרוח שנמדדה כביכול בריצה היא 1.0-.

לנסקי תמשיך לנסות בשבועות הקרובים להשיג את הקריטריון לאליפות העולםצילום: ניר קידר

בדיקת "ספורט הארץ" גילתה שלפי סרטון הווידאו של הריצה, אין זכר למד רוח כלשהו במקום המיועד (50 מטר מקו הסיום, ליד מסלול 1). כמו כן, באתר התאחדות האתלטיקה האירופית ובאתר ההתאחדות העולמית הופיעה התוצאה של לנסקי, אך ללא אזכור של עוצמת רוח.

בימים האחרונים ביצעה התאחדות האתלטיקה הרוסית בדיקה למה שהתרחש באותה תחרות בירינו הסמוכה למוסקבה. היום (שבת) הם העבירו למקבילה הישראלית את הממצאים שמאשרים באופן רשמי כי התוצאה המצוינת של לנסקי, המהווה שיפור של 22 מאיות לשיאה האישי, לא יכולה להיות מוכרת כקריטריון לריו או לבייג'ין.

"לאור אי הוודאות ששררה בימים האחרונים סביב מדידת הרוח בתחרות, בנוסף לעיכוב בקבלת הפרוטוקול הרשמי, המליץ איגוד האתלטיקה ללנסקי לצאת בהקדם לתחרות נוספת בניסיון לשחזר את ההישג ולקבוע את הקריטריון למפעלים הבינלאומיים", נמסר בהודעה הרשמית של האיגוד. לנסקי תשתתף מחר בריצה ל-200 מטר במסגרת אליפות הבלקן ברומניה, ותנסה לקבוע שם את הקריטריון, שעומד על 23.20 שניות.

"משמעות הפרוטוקול היא שהתוצאה אותה קבעה אולגה לנסקי לא תוכר כקריטריון למפעלים הבינלאומיים", אמר יו"ר האיגוד, רפי פלד, "יחד עם זאת אני מאמין באמונה שלמה ביכולתה של האתלטית המוכשרת לשחזר את התוצאה ולקבוע אף מהירה ממנה. לאור העיכוב בקבלת הפרוטוקול הרשמי מההתאחדות הרוסית, איגוד האתלטיקה המליץ לאולגה לנסקי להיכנס למספר תחרויות בטווח הזמן הקרוב במטרה לנסות ולקבוע את הקריטריון פעם נוספת, למען הסר כל ספק אפשרי. איגוד האתלטיקה פעל וימשיך לפעול בכל עת בהתאם לחוקים ולתקנות שנקבעו על ידו על פי ההתאחדויות הבינלאומיות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ