אולגה לנסקי עמדה במבחן הכשירות החשאי של איגוד האתלטיקה לקראת אליפות העולם

בעקבות העובדה שבתחרות בה קבעה את הקריטריון לא נמדדה רוח, נערכה היום לאצנית הישראלית ריצת מבחן בה עמדה בהצלחה. ההחלטה הסופית של ההתאחדות הבינלאומית: בשבת

אורי טלשיר
אורי טלשיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי טלשיר
אורי טלשיר

איגוד האתלטיקה ערך אחר הצהריים (חמישי) לאולגה לנסקי בדיקת כשירות ויכולת בהדר יוסף לפני היציאה לאליפות העולם בבייג'ין. ל"ספורט הארץ" נודע כי אנשי האיגוד, שרוצים לכלול את הספרינטרית במשלחת הספורטאים המצומצמת לסין, מבקשים לוודא סופית שהיא אכן נמצאת בסיטואציה גופנית שתאפשר לה להשיג ביצוע ראוי בריצה ל-200 מטר בעוד כשבועיים.

באיגוד תכננו מעין ריצת בדיקה של 150 מטר שתימדד באופן ידני, וציפו לראות שלנסקי תשלים את המרחק בכ-17 שניות. לקראת השעה 17:30 לנסקי פשטה את חולצת האימון ועברה לבגדי תחרות. גם מנכ"ל האיגוד, ז'ק כהן, יצא ממשרדו כדי לחזות בביצוע של האצנית המובילה בארץ. את המדידה ליוו מאמן הספרינט איגור בלון, המנהל המקצועי רוגל נחום וכמובן אירנה לנסקי, אמה של אולגה והמאמנת שלה. אולגה לנסקי זינקה מהקשת אל עבר היישורת וזכתה לעידוד של הנוכחים, וכשסיימה ועברה למצב התנשפות בכריעה, התאספו כולם סביב המכשיר הסלולרי כדי לצפות בסרטון בהילוך חוזר.

השעונים הציגו תוצאה של 17.1 שניות, אשר הוכיחה מבחינתם כי לנסקי מוכנה ומסוגלת להתחרות כהלכה בבייג'ין, לאחר שבתום התחרות האחרונה ברומניה היא התלוננה על כאבים בשריר הירך האחורי. באיגוד די שבעי רצון מהביצוע, ובבואם לנתח את התוצאה הם לוקחים בחשבון גם את הלחץ בו שרויה לנסקי מעצם העמדתה למבחן, וכן את העובדה שרצה אחר הצהריים ללא מתחרות. 

ריצת הבדיקה היום היתה החותמת של האיגוד הישראלי, שממתין כעת לסגירת הרשימות מטעם איגוד האתלטיקה העולמי (IAAF). ההערכה היא שבשבת ייוודע סופית האם התוצאה שקבעה לנסקי בירינו, 23.18 שניות, תוכר בידי ה-IAAF כקריטריון לאליפות העולם למרות שהריצה התקיימה ללא מדידת רוח.

צופים בסרטון, היוםצילום: אורי טלשיר

כזכור, לנסקי קבעה 23.18 שניות - שיפור של 22 מאיות לשיאה האישי - בתחרות בפאתי מוסקבה לפני כשלושה שבועות, אך לאחר מספר ימים נודע כי בתחרות הזו לא נמדדה רוח ולפיכך התוצאה אינה יכולה להיות מוכרת בתור קריטריון רשמי לאליפות העולם או למשחקי ריו 2016.

באיגוד הוציאו את לנסקי לתחרות נוספת, אליפות הבלקן ברומניה, בתקווה שתשחזר את התוצאה המצוינת אולם היא הסתפקה ב-24.02 שניות, כנראה בשל בעיה בשריר הירך ואולי גם בגלל העומס המנטלי שהיה עליה בעקבות סאגת הרוח. בתחילת השבוע הודיע יו"ר האיגוד, רפי פלד, כי לפי שעה התוצאה של לנסקי בירינו - על אף שהושגה ללא מדידת רוח - עדיין מופיעה באתר הרשמי של התאחדות האתלטיקה העולמית (IAAF) ומבחינת האיגוד הישראלי, כל עוד הגוף העולמי מכיר בתוצאה שלה, הוא לא ימנע ממנה להשתתף בתחרות בבייג'ין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ