איגוד האתלטיקה העולמי הכיר בתוצאה של לנסקי לאליפות העולם

לאחר מבחן היכולת החשאי ולמרות שלא נמדדה רוח כאשר השיגה את הקריטריון, תוכל האתלטית הישראלית להשתתף בריצה ל-200 מטר בבייג'ין

אורי טלשיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי טלשיר

נראה כי בימים האחרונים, הברווזים שוב מסתדרים לאולגה לנסקי בשורה הרצויה. שלשום בהדר יוסף עברה את מבחן היכולת החשאי של האיגוד הישראלי, והיום (שבת) התבשרה על ידי התאחדות האתלטיקה העולמית (IAAF) כי היא נמצאת ברשימות לאליפות העולם בבייג'ין.

לנסקי קבעה 23.18 שניות בריצה ל-200 מטר בתחרות ברוסיה לפני כשלושה שבועות, אולם תוך מספר ימים התברר כי בתחרות הנ"ל לא נמדדה רוח ומכאן שהתוצאה לא יכולה להיות מוכרת כקריטריון לבייג'ין ולאולימפיאדת ריו, שעומד על 23.20 שניות. כשנודע הדבר לאיגוד הישראלי הוא בישר תחילה שהאצנית הבכירה תיאלץ לקבוע את הקריטריון פעם נוספת, אולם בחלוף מספר ימים השתנתה התמונה והתברר כי האיגוד העולמי - למרות היעדר מדידת הרוח - עדיין מכיר בתוצאה של לנסקי.

התוצאה מופיעה בשבועות האחרונים ברשימת התוצאות לשנת 2015 באתר הרשמי של ה-IAAF (אמנם ללא סימון רוח, אך תחת הקטגוריה של תוצאות מוכרות), והיום הגיעה החותמת הרשמית כאשר הארגון העולמי פרסם את הרשימות לבייג'ין. צוין שמדובר ברשימה ארעית וכי חלוקת המקצים הסופית תיקבע ב-20 באוגוסט, אולם נראה שלא צפוי שינוי בסטטוס של האתלטים.

באליפות, שתחל ב-22 באוגוסט, ייצגו את ישראל עוד ארבעה אתלטים פרט ללנסקי (200 מטר): דימה קרויטר בקפיצה לגובה, דונלד סנפורד ב-400 מטר, מרגריטה דורוז'ון בהטלת כידון וחנה קנייזבה-מיננקו בקפיצה משולשת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ