עוזי דן
עוזי דן

שלושה קופצים לגובה (דרק דרואין הקנדי, גואיי ז'אנג הסיני ואלוף העולם ממוסקבה בוגדן בונדרנקו האוקראיני) השיגו 2.33 מטר ומספר פסילות זהה כדי לכפות שובר שוויון על מדליית הזהב. דרואין, מחזיק הארד מהאליפות הקודמת ומהמשחקים האולימפיים בלונדון, ניצח וזכה בזהב כששני יריביו חולקים את המקום השני. מוטאז איסה בראשים הקטארי, שמחזיק בתוצאה השניה בטיבה בהיסטוריה, סיים רביעי.

אלמאז איאנה האתיופית הפתיעה היום (ראשון) את גזנבה דיבאבה ב-5,000 מטר, הובילה סוויפ אתיופי, קבעה שיא אליפות ומנעה מידבאבה, שזכתה בארד בסופו של דבר, דאבל ייחודי ב־1,500 וב־5,000 מטר. איאנה בת ה־23 הקדימה את סנברה טפרי בת ארצה ושיפרה את שיא האליפות של טירונש, אחותה של גנזבה.

מארה דיבאבה האתיופית (אין קשר משפחתי לטירונש וגנזבה) עשתה היום היסטוריה כשהפכה לאתיופית הראשונה שמנצחת בריצת המרתון. זה קרה אחרי סיומת מרתקת, שכלל פיניש במטרים האחרונים בתוך האיצטדיון, אז עקפה דיבאבה את הקנייתית הלן קיפרופ והקדימה אותה בשניה בלבד. יוניס קירווה, הקנייתית שהתאזרחה בבחריין, זכתה בארד. 

דיבאבה, איאנה וטפרי (משמאל לימין), חוגגות, היום בייג'יןצילום: רויטרס

גם הקנייתים חגגו היום בסין, כשסיימו ראשונים בטבלת המדליות. מי שעזר להם לעשות זאת היה אסבל קיפרופ, שזכה בתואר אלוף העולם ב־1,500 מטר בפעם השלישית ברציפות, תוך כדי שהוא מציג את סגנונו האצילי וכשהוא מקדים את בן ארצו אלייה מנאנגוי. קיפרופ זכה בזהב אולימפי בבייג'ין בגיל 19, אם כי אז סיים שני בריצה והכסף הפך לזהב רק אחרי פסילתו של ראשיד ראמזי מבחריין בגלל שימוש בחומרים אסורים.

הסינים קיוו לזהב נוסף בכידון, כשהויהוי ליו הובילה עם שיא אסייתי של 66.13 מטר לקראת הסיבוב האחרון, אך קתרינה מוליטור הגרמניה הצליחה לקטוף את התואר העולמי עם זריקה נהדרת של 67.69 מטר.

פיניש מזהיר של נובלין ווילאמס מילס נתן לג'מייקה ניצחון מפתיע למדי על נשות ארה"ב ב-4X400 שליחות עם 3:19.13 שניות, 31 מאיות לפני האמריקאיות. אצל הגברים המצב היה הפוך - סיומת של לשון מריט, בה עקף את ג'בון פראנסיס הג'מייקני - נתנה לאמריקאים את הזהב ולמריט זהב שישי ברציפות בריצת השליחים —שיא שמשווה את שיאו של בובקה לאליפויות רצופות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ