אוסקר פיסטוריוס שוחרר למעצר בית

"אצן הלהבים" הועבר לבית דודו בפרטוריה, שם ירצה את יתרת עונשו. הוא צפוי להשתחרר ב-2019, ועשוי להיפגש בקרוב עם הוריה של ריבה סטינקאמפ, חברתו לשעבר אותה הרג

סימון אליסון, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סימון אליסון, גרדיאן

אוסקר פיסטוריוס שוחרר מבית הסוהר וירצה את יתרת עונשו במעצר בית, כשנה לאחר שנגזרו עליו חמש שנות מאסר בעקבות הריגתה של חברתו, ריבה סטינקאמפ. משפחתו של פיסטוריוס חשבה תחילה כי ישוחרר ביום שלישי בבוקר, אך כבר ביום שני אמר עורך הדין של האצן הפראלימפי כי הוא נמצא בבית דודו, שם ירצה את עונשו. "הוא צריך היה להשתחרר כבר ב-21 לאוגוסט", אמר עורך דינו, בריאן וובר, זמן קצר לפני שיחרורו. ועדה מיוחדת קבעה בחודש יוני כי פיסטוריוס ישוחרר ב-20 לאוגוסט, רק כדי שהחלטתה תבוטל בעקבות לחץ ציבורי. פיסטוריוס פגש בוועדה פעם נוספת בשבוע שעבר, והיא שקבעה את ה-20 לאוקטובר כתאריך שיחרורו.

אנליז בורג'ס, דוברת מטעם משפחת פיסטוריוס, אמרה כי הוא נמצא בביתו של דודו, ארנולד, בפרטוריה, והוסיפה כי המשפחה תשחרר הצהרה נוספת במהלך היום. מנליסי ווללה, דוברת מטעם שירות בתי הסוהר, אישרה כי פיסטוריוס שוחרר למעצר בית אמש בשעה 19:30, שם הוא אמור להישאר עד לשנת 2019, בכפוף לתוצאות הערעור שהוגש על ידי התביעה שעדיין מקווה לראות אותו חוזר לבית הסוהר. התביעה טוענת כי היה מקום להרשיע את פיסטוריוס ברצח, עבירה שדינה 15 שנות מאסר לכל הפחות. פיסטוריוס הורשה בשנה שעברה בהריגה אחרי שירה בסטינקאמפ בביתו שבפרטוריה. בית המשפט קיבל את טענתו של פיסטוריוס כי חשב שמדובר בפורץ ולפיכך לא התכוון להרוג אותה.

ההחלטה להעביר את פיסטוריוס מבית הסוהר יום לפני המועד המקורי התקבלה כדי להימנע מקרקס תקשורתי. האחראי על שירות בתי הסוהר, מייקל מאסות'ה, אמר לרשת תקשורת מקומית כי שחרורו של פיסטוריוס יחייב אותו להיפגש עם הוריה של סטינקאמפ, אם וכאשר יהיו מעוניינים בכך. "פגישה עם מקור הכאב עשויה לזרז את הליך הריפוי", הסביר. בנוסף יקח פיסטוריוס חלק בעבודות למען הקהילה, ויפגש באופן קבוע עם פסיכיאטר. עורכי הדין של משפחת סטינקאמפ ציינו כי יהיו מוכנים להיפגש עם פיסטוריוס, אך רק "בזמן הנכון" והרחק מתשומת הלב הציבורית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ