שלושה מירוצים לסיום, הוכתר לואיס המילטון לאלוף העולם

היו עונות טובות מזו, בוודאי צמודות יותר בצמרת, אך את נהגה הבריטי של מרצדס כל זה לא עניין בדרך לניצחון בגראנד פרי האמריקאי - ולתואר שלישי בקריירה

אמיר ענבר
אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לואיס המילטון, היום. "זה הרגע הגדול בחיי"
אמיר ענבר
אמיר ענבר

הרבה מאוד מים ספג בימים האחרונים המסלול באוסטין, טקסס, שעה שמזג האוויר עשה שמות בלוח הזמנים של הגראנד פרי האמריקאי. מקצי אימון נדחו, מקצה הדרוג התקיים רק היום (ראשון), שעות לפני המירוץ עצמו – שבעצמו התנהל על מסלול רטוב. בסיום, התחלפו המים בנוזלים מסוג אחר, מבעבע. השמפניות נפתחו לכבוד לואיס המילטון, שהוכתר לאלוף העולם בפעם השלישית. "זה הרגע הגדול בחיי", הכריז.

היו עונות טובות מזו, בוודאי מרתקות יותר בכל הנוגע להתמודדות על הכתר. את המילטון, כמובן, כל זה לא יעניין. אחרי שזכה בשני התארים הקודמים שלו רק במירוצי הסיום, הפעם הוא עשה זאת בקלות – שולט בעונה הזו כמעט מהרגע הראשון, במקצי הדרוג ובמירוצים. במירוצים האחרונים, הלך יריבו ניקו רוזברג והתפוגג. המירוץ הערב היווה אות סיום הולם למאבק נטול יריב.

הרבה מאוד דברים קרו בזמן המירוץ: שלל מאבקים בין מכוניות המרצדס לאלו של רד בול, כשגם סבסטיאן פטל מצטרף למסיבה אחרי שזינק מהמקום ה-15 בלבד בגלל עונש על החלפת מנוע, ומקס ורסטאפן מפגין את כישרונו. היו שם שלל עקיפות, החלקות, התרסקויות, שמונה פרישות ושימוש במכוניות בטיחות וירטואליות ופיזיות. יותר מכל, היו שם שתי תמונות שסיכמו את העונה כולה.

האחת היתה בזינוק, כאשר מהפול פוזישן שהשיג רוזברג שעות קודם לכן לא נותר דבר. המילטון נצמד אליו בפנייה הראשונה ועקף אותו, בעוד הגרמני יורד מהמסלול ומידרדר עד למקום החמישי. התמונה השנייה היתה בהקפה ה-49, שבה הוביל רוזברג במירוץ אחרי שלל תהפוכות – רק כדי לטעות ולאפשר להמילטון לעבור. העקיפה הזו, הניצחון שהביאה והנקודות הנוספות הבטיחו את התואר של הבריטי, שלושה מירוצים לסיום.

צמרת הדרוג בארצות הברית
1. לואיס המילטון (מרצדס)
2. ניקו רוזברג (מרצדס)
3. סבסטיאן פטל (פרארי)
4. מקס ורסטאפן (טורו רוסו)
5. סרחיו פרס (פורס אינדיה)
6. קרלוס סיינס (טורו רוסו)
7. ג'נסון באטן (מקלארן)
8. פסטור מלדונאדו (לוטוס)
9. פליפה נאסר (סאובר)
10. דניאל ריקארדו (רד בול)

צמרת דרוג הנהגים
1. לואיס המילטון (מרצדס) 327 נקודות
2. סבסטיאן פטל (פרארי) 251 נקודות
3. ניקו רוזברג (מרצדס) 247 נקודות
4. קימי רייקונן (פרארי) 123 נקודות
5. ואלטרי בוטאס (וויליאמס) 111 נקודות
6. פליפה מאסה (וויליאמס) 109 נקודות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ