ניצחון לניקו רוזברג, כאב ראש לכל השאר

פורמולה 1 חזר למקסיקו אחרי 23 שנה, והאוויר הדליל השפיע על המכוניות והנהגים כאחד. סבסטיאן פטל, פרננדו אלונסו קימי רייקונן לא הגיעו לקו הסיום

אמיר ענבר
אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נהג פורמולה 1 ניקו רוזברג
אמיר ענבר
אמיר ענבר

"אני מתקשה לחשוב על מירוץ בעל קדחת שכזו. זה כמו מונזה על סטרואידים, בשילוב עם אינטרלאגוס ורסיסים של הטירוף מסוזוקה. זה לא שפוי, פסיכי בצורה נהדרת", צייץ הערב (ראשון) העיתונאי וויל בקסטון על המתרחש במסלול במקסיקו סיטי.

פורמולה 1 חזר למקסיקו אחרי הפסקה של 23 שנה, וכנראה שאיש מצובעי הפנים, מניפי הדגלים וחובשי הסומבררו לא הוטרד מכך שזה קרה לאחר שאליפויות הנהגים והיצרנים כבר הוכרעו. זה היה יום חג, שלמענו הובא מבריטניה נייג'ל מנסל – האיש שניצח במקסיקו סיטי ב-1992, בפעם האחרונה שהתקיים שם מירוץ. אז הוא טיפס אל הפודיום לצד ריקארדו פטרזה וצעיר מבטיח בשם מיכאל שומאכר.

האם יעבור המקל המקסיקאי מבריטי לבריטי? התשובה היתה שלילית. ניקו רוזברג כבר לא יהיה אלוף העולם, שוב, אבל אחרי שהעניק בשבוע שעבר את האליפות ללואיס המילטון על מגש, היום הוא ניפק מירוץ נקי מפול פוזישן ועד לקו הסיום. על הבריטי שדלק עליו לא רצה לשמוע; כשהמכונאי שלו ביקש לספק לו עדכון על מצבו של המילטון, רוזברג השתיק אותו. בזכות ניצחונו גם חזר הגרמני למקום השני בדרוג הנהגים, מנצל יום זוועתי של סבסטיאן פטל: בפתיחה הוא סבל מתקר בגלל מגע עם דניאל ריקארדו, במשך הסתבסב ולקינוח ירד בהקפה ה-52 מהמסלול, מסיים את המירוץ שלו בגדר.

בכלל, זה לא היה היום של אלופי העולם לשעבר. שלושה נוספים – פרננדו אלונסו, קימי רייקונן וג'נסון באטן – זינקו מהמקומות האחרונים עקב שילוב של בעיות טכניות ועונשים. רק באטן הגיע לקו הסיום. אלונסו לא שרד את ההקפה הראשונה, פורש בגלל תקלה. רייקונן התקדם במהירות, רק כדי שתאונה עם ואלטרי בוטאס – שוב הפינים האלה, כמו ברוסיה – תכפה עליו נטישה. בקבוצות דיברו טרם המירוץ על השפעות האוויר הדליל על הציוד. אולי היו צריכים להתרכז באפקט על המוח האנושי.

בוטאס, בכל מקרה, יצא בשלום מהתאונה הזו. ואחרי שמכונית הבטיחות – שנשלחה למסלול בגלל התאונה של פטל – חזרה למקומה, הוא האיץ מחדש מצוין כדי לעקוף את דניל קביאט. כשפרארי ביום כזה, המקום השלישי היה מונח על הרצפה. בוטאס התכופף והרים. סרחיו פרס המקומי סיפק לקהל כמה רגעי התלהבות, טרם סיים שמיני. נשארו עוד שני מירוצים, ושמישהו יגיד לנהגים הללו שזה לפרוטוקול.

סבסטיאן פטל (מימין) מעלה עשן. זה יסתיים בגדרצילום: אי־אף־פי

צמרת הדרוג במקסיקו
1. ניקו רוזברג (מרצדס)
2. לואיס המילטון (מרצדס)
3. ואלטרי בוטאס (וויליאמס)
4. דניל קביאט (רד בול)
5. דניאל ריקארדו (רד בול)
6. פליפה מאסה (וויליאמס)
7. ניקו הולקנברג (פורס אינדיה)
8. סרחיו פרס (פורס אינדיה)
9. מקס ורסטאפן (טורו רוסו)
10. רומן גרוז'אן (לוטוס)

צמרת דרוג הנהגים
1. לואיס המילטון (מרצדס) 355 נקודות
2. ניקו רוזברג (מרצדס) 272 נקודות
3. סבסטיאן פטל (פרארי) 251 נקודות
4. ואלטרי בוטאס (וויליאמס) 126 נקודות
5. קימי רייקונן (פרארי) 123 נקודות
6. פליפה מאסה (וויליאמס) 117 נקודות

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ