גלישת רוח: עצומה של גולשים בכירים קוראת להעברת אליפות העולם מאילת

בצל האירועים בסיני, הגולשים יזמו עצומה בה כתבו כי התחרות המתוכננת לפברואר 2016 מהווה "מהלך מאוד מסוכן שלא מכבד את המאמצים של הספורטאים להתכונן לאירוע כל כך חשוב". החלטה צפויה להתקבל בחודש הבא

אורי טלשיר
אורי טלשיר
אורי טלשיר
אורי טלשיר

השיט הישראלי, ובפרט דגם ה-RSX, חווה בתקופה האחרונה עוד ועוד טלטלות בהקשר של תחרויות בינלאומיות. אחרי פארסת הוויזות שמנעה מנמרוד משיח ושחר צוברי להופיע באליפות העולם בעומאן (לידיעה המלאה), כעת יש סימני שאלה סביב קיומה של אליפות העולם באילת, התחרות הגדולה האחרונה לפני ריו שאמורה להיערך בפברואר 2016.

כפי שפורסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות", גולשים בכירים מחו"ל יזמו ברשת עצומה הקוראת להעביר את התחרות מאילת. "אנחנו, גולשי ה-RSX, מבקשים מראשי הדגם לפעול באופן מיידי להזזת אליפות העולם 2016 מישראל למיקום חלופי", נכתב בדף, שהציב לעצמו כיעד לגייס 250 חתימות והשיג עד כה 72.

בין החתומים על הבקשה ניתן לאתר גולשים בכירים מאוד, דוגמת הצרפתי ז'וליאן בונטן, הגרמני טוני וילהלם, ז'אן פול טובין מניו זילנד ואיוואן פסטור הספרדי. תומאס גויאר, הצרפתי שדורג 39 באליפות העולם בעומאן, כתב שקיום התחרות בישראל הוא "מהלך מאוד מסוכן שלא מכבד את המאמצים של הספורטאים להתכונן לאירוע כל כך חשוב. אם האליפות תבוטל ברגע האחרון, זהו בזבוז אנרגיה עצום לכולם. אין לנו שליטה על מה שעלול להתרחש מעכשיו עד פברואר 2016". לקראת התחרות בעומאן, אותו גויאר הביע הזדהות עם הגולשים הישראלים שנעדרו מהאליפות. הצרפתי כתב אז בפייסבוק שהוא חושב עליהם ומתגעגע אליהם, כך שלפחות במקרה שלו קשה לחשוד בו שהוא פועל ממניעים אנטי-ישראליים. 

מפלס החשש בקרב הגולשים עלה משמעותית לאור התרסקות המטוס בסיני, ומבחינתם העובדה שאילת סמוכה לחצי האי המצרי מהווה איום. לפחות לפי ישראלים מהענף שמשוחחים עם עמיתיהם, רוב הגולשים מחו"ל פחות מתייחסים בשלב הזה לגל הטרור הנוכחי במדינה, אלא בעיקר לתקרית המטוס.

קברניטי ה-RSX אמורים לקבל החלטה סופית לגבי האליפות בתחילת דצמבר, ועד אז מנסים הגולשים להפעיל לחץ כדי להעתיק את התחרות למקום שהם מגדירים כבטוח יותר. אנשי השיט בארץ חוששים מהעברת התחרות החשובה, ולא פחות מאפשרות שהאליפות תתקיים בארץ בהיעדרם של גולשים רבים, וכך תהפוך לחסרת משמעות בפן ההישגי.

יש לציין שמבחינה ישראלית, מעבר ליוקרה שטמונה באירוח והשתתפות באליפות עולם, מדובר בתחרות מבחן חשובה בין נמרוד משיח לשחר צוברי כחלק מהמאבק על הכרטיס הבודד לריו בניל פרייד גברים. רק לאחרונה נודע כי ראשי האיגוד בארץ קבעו תחרות מבחן חלופית במקום אליפות העולם בעומאן, וכעת נותר לקוות שהם לא יידרשו לבצע עוד תמרון בעקבות מה שיעלה בגורלה של התחרות באילת.

נמרוד משיחצילום: נמרוד גליקמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ