עוזי דן
עוזי דן

התאחדות האתלטיקה הבינלאומית השעתה את רוסיה ואת האתלטים שלה מכל תחרות בינלאומית עד הודעה חדשה, בעקבות הדו"ח החריף של הסוכנות למלחמה בחומרים אסורים על הנעשה במדינה. נוסף על כך, אמורים הרוסים לאבד את אירוח אליפות העולם בהליכה שמתוכננת למאי ואליפות העולם לנוער ביולי.

ההחלטה התקבלה בשיחת ועידה טלפונית ברוב מוחץ של 22 נגד 1. לנציג רוסיה לא ניתנה הזכות להצביע. בהודעה נאמר כי ההתאחדות רואה בדו"ח "צלצול השכמה ואיתות על בעיות לא רק ברוסיה אלא ברחבי תבל, ותעשה הכל כדי לתקן ולשקם את הענף". סבסטיאן קו, נשיא ההתאחדות הבינלאומית, אמר כי "רוסיה תצטרך למלא רשימה של קריטריונים כדי לחזור לתחרויות". כשנשאל אם הרוסים יוכלו להתחרות במשחקי ריו במידה שיעמדו בתנאים, אמר: "זה תלוי בהם, ועדת הבדיקה תהיה קשוחה".

חרף הדברים, שר הספורט הרוסי ויטלי מוטקו הביע ביטחון כי רוסיה תשתתף בתחרויות האתלטיקה במשחקים האולימפיים. "אין באתלטיקה הרוסית פחות או יותר בעיות ממקומות אחרים בעולם", קבע, "אני בטוח שנעמוד בדרישות של ההתאחדות". אתלטים רוסים הביעו הלם, מחשבה שמדובר בצעד קיצוני ("השתמשו בפטיש גדול לפצח אגוז", טען מאמן הקופצים לגובה ייבגני זאגורלוקו) ואפילו קונספירציה. "זו קנוניה נגד הספורט הרוסי", אמר מאמן בשם אלכסנדר זיפלאקוב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ