מאוחר מדי עבור ניקו רוזברג, אך אולי עוד לא מעט מדי

הגרמני של מרצדס ניצח בברזיל וקרוב להבטחת המקום השני. לואיס המילטון וסבסטיאן פטל השלימו את הפודיום במירוץ שנערך באווירת סוף העונה

אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניקו רוזברג מקדים את לואיס המילטון
אמיר ענבר

תמונותיו של פרננדו אלונסו בשבת סיכמו היטב את העונה של מקלארן. אחרי שנאלץ לנטוש את מקצה הדרוג בברזיל כבר בתחילתו עקב תקלה, התיישב הספרדי על כיסא של אחד המארשלים לא הרחק מהמסלול, קסדתו מונחת על הקרקע לידו. לפרקים צפה במכוניות הדוהרות, לפרקים עצם את עיניו ונהנה מהשמש. אחר כך חזר למוסך וחבר לעמיתו לקבוצה, ג'נסון באטן, לביקור משועשע על דוכן המנצחים. שני אלופי עולם לשעבר במקום שבעונות אחרות היה טבעי עבורם.

אווירת סוף העונה הורגשה היטב באינטרלאגוס והתבטאה היום (ראשון) גם במירוץ: 71 הקפות שבהן התרחש מעט מאוד, בעיקר בין הנהגים המובילים. ניקו רוזברג - בהתעוררות סוף עונה שלא היתה מעט מדי, אבל בהחלט מאוחר מדי - ניצל את הפול פוזישן החמישי ברציפות שלו כדי להשאיר מאחוריו את האלוף לואיס המילטון, לנצח שוב ולהתקרב להבטחת המקום השני. המילטון, התברר, שמר את התאונות שלו השבוע לכבישי מונאקו, שם התנגש ביום שלישי לפנות בוקר בשלוש מכוניות חונות. גם סבסטיאן פטל, קימי רייקונן ו-ואלטרי בוטאס סיימו בדיוק היכן שהחלו, במקומות 5-3.

בהיעדר אקשן רב על המסלול, התרכזו האוהדים בברזיל באזכורים חוזרים ונשנים של איירטון סנה ובעידוד הנהגים המקומיים של היום. זה לא נגמר טוב: פליפה נאסר נותר מחוץ לעשירייה הראשונה והניקוד, פליפה מאסה סיים שמיני לפני שנפסל בגלל טמפרטורת צמיגים גבוהה מדי. פה ושם היו קרבות מאסף, כמה עקיפות, אבל פורמולה 1 נראה כמו סבב שמאבקיו הגדולים הוכרעו רק לפני כמה שבועות ומייחל לכך שזה ייגמר. בעוד שבועיים באבו דאבי זה יקרה. אלונסו כבר הבטיח להביא אתו קרם שיזוף. לעולם לא תדע מתי שוב תמצא את עצמך לצד המסלול.

צמרת הדרוג ברזיל
1. ניקו רוזברג (מרצדס)
2. לואיס המילטון (מרצדס)
3. סבסטיאן פטל (פרארי)
4. קימי רייקונן (פרארי)
5. ואלטרי בוטאס (וויליאמס)
6. ניקו הולקנברג (פורס אינדיה)
7. דניל קביאט (רד בול)
8. רומן גרוז'אן (לוטוס)
9. מקס ורסטאפן (טורו רוסו)
10. פסטור מלדונאדו (לוטוס)

צמרת דרוג הנהגים
1. לואיס המילטון (מרצדס) 363 נקודות
2. ניקו רוזברג (מרצדס) 297 נקודות
3. סבסטיאן פטל (פרארי) 266 נקודות
4. ואלטרי בוטאס (וויליאמס) 136 נקודות
5. קימי רייקונן (פרארי) 135 נקודות
6. פליפה מאסה (וויליאמס) 117 נקודות

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ