אלעד זאבי

את הנקודה האחרונה בגמר אליפות הסבב הכריעה לכאורה מערכת עין הנץ, אחרי שרוג'ר פדרר ערער על החלטת שופט קו לפיה ההגשה השנייה שלו היתה בחוץ, אבל זו היתה רק פורמליות. פדרר ונובאק ג'וקוביץ' כבר היו ליד הרשת, יודעים היטב מי ניצח בנקודה, במשחק ובעונה כולה. "היתה לי שנה נפלאה ושבוע נפלא, אבל לנובאק מגיע הניצחון – כפי שהגיע לו כל כך הרבה פעמים בשנה הזו", הודה פדרר אחרי שנכנע 6-3, 6-4 בתום 80 דקות של משחק.

אם המשחק בין השניים בסיבוב המוקדם עוד העניק תקווה שניתן לעצור את נובאק ג'וקוביץ' מבלי להציב מולו שני שחקנים בצד השני של הרשת, הרי שהגמר הדגיש עד כמה כל משחק טניס – מול כל יריב – תלוי רק במדורג מספר אחת. השלטים אמנם טענו כי "לונדון אוהבת את רוג'ר", אבל הרבה אהבה מגיעה גם לאיש ששלט מולו בכל נקודה בה רצה לשלוט. וכשאתה מסוגל לנצח כמעט כל ראלי שחשוב לך, אין ספק שאתה נמצא במקצוע הנכון. "אין ספק שזה הסיום המושלם", אמר ג'וקוביץ' רגע אחרי שהקונפטי צנח סביבו, "אני מאוד גאה בעונה הזו, ומוקיר כל רגע בו אני משחק ברמה הזו. כילד אתה חולם לזכות בטורנירים האלה".

ספק אם כילד חלם לזכות בו בפעם הרביעית ברציפות – הראשון בהיסטוריה שעושה זאת. זה קרה אחרי ששבר את פדרר כבר בתחילת המשחק, והציג דומיננטיות לאורך כל המערכה הראשונה. בשנייה סיפק ליריבו חצאי הזדמנויות, אבל גם אם פדרר זכה במספר נקודות יפות, בסופו של דבר זה לא באמת נראה תלוי בו. ג'וקוביץ' כבר עמד לשבור במשחקון השמיני במערכה השנייה לפני שפדרר הציל את נקודות השבירה, ובדיעבד רק דחה את הבלתי נמנע למשחקון העשירי.

שגיאה כפולה, באישור עין הנץ, חתמה את עונת הטניס בדיוק כפי שראוי שתיחתם – עם ניצחון של הטניסאי הטוב בעולם. "כרגע אני חושב על שבועיים של חגים בהם אהיה עם המשפחה", סיכם המנצח, "אנסה להתרחק קצת מטניס ולטעון מצברים". 2016 כבר מחכה לו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ