אורי טלשיר
אורי טלשיר

מאז עברה לייצג את בריטניה, פגשה אליס שלזינגר את ירדן ג'רבי רק פעם אחת, בגראנד סלאם טיומן, וידה של הראשונה היתה על העליונה. היום (שבת), עלו פעם נוספת על המזרן בגראנד פרי דיסלדורף, לחצי הגמר. התוצאה היתה זהה.

הן ג'רבי והן שלזינגר נראו מצוין לאורך כל התחרות. בפתיחת הקרב ספגה ג'רבי עונש על פסיביות ולא הצליחה להתקיף באופן משמעותי את יריבתה. דקה לסיום השיגה שלזינגר יוקו, ובחלוף חצי דקה - עת ג'רבי מנסה בכל כוחה להשיג ניקוד - ביצעה תרגיל בריח שאילץ את נציגת ישראל להיכנע ולמעשה הכריע את הקרב באיפון. את הנפת האגרופים הקפוצים לאוויר של שלזינגר קשה היה לפספס.

ג'רבי תתמודד הערב על מדליית הארד מול הרוסייה אקטרינה ואלקובה, בעוד שלזינגר תפגוש בגמר את אלופת העולם, טינה טרסטניאק מסלובניה.

קודם לכן, הפסידה לינדה בולדר (עד 70 ק"ג) ברבע הגמר לגרמנייה לאורה ורגאס קוך, המדורגת שנייה בעולם, שהשיגה יוקו בשניות הסיום. בולדר נשרה לבית הניחומים והכניעה בריתוק את הספרדיה מריה ברנבאו. בקרב על הארד תתמודד מול אלופת העולם מ-2014, הקולומביאנית יורי אלביר.

עם או בלי קשר למפגש הטעון שלה מול שלזינגר בחצי הגמר, לקרב על מדליית הארד התייצבה ג'רבי כשהיא כבויה ולא חדה. הרוסייה אקטרינה ואלקובה ניצלה זאת היטב - תוך דקה ביצעה ואזארי, ומיד עברה לריתוק על הקרקע שנעל את ההתמודדות וזיכה אותה במדליית הארד. ג'רבי, שעל פי הדיווח של צוות השידור סבלה מפציעה, נאלצה להסתפק במקום החמישי.

שלזינגר פגשה בגמר את אלופת העולם המכהנת, טינה טרסטיניאק. הסלובנית היתה אגרסיבית כהרגלה, סחטה מיריבתה שני עונשים ובדקה האחרונה של הקרב הצליחה לרתק את שלזינגר אל הקרקע, בדרך לזכייה בטורניר. הישראלית שמייצגת את בריטניה חותמת יום מצוין מבחינתה עם מדליית הכסף.

גם לינדה בולדר נותרה מחוץ לפודיום, לאחר שבקרב על הארד נכנעה בוואזארי לקולומביאנית יורי אלוויר, אלופת העולם מ-2014.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ