שחר צוברי בשיוט המדליות באליפות העולם באילת: "אני ברגשות מעורבים"

צוברי מדורג שמיני לקראת השיוט המכריע, אך אין לו סיכוי לזכות במדליה. המאבק מול נמרוד משיח עדיין פתוח. פספוס לנגה גלר

אורי טלשיר
אורי טלשיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שחר צוברי באליפות העולם באילת
שחר צוברי בעבודה. היחיד שהתברג בשיוט המדליותצילום: אורי טלשיר

שחר צוברי הוא היחיד שהתברג בשיוט המדליות (עשרת הראשונים) מבין הגולשים והגולשות הישראלים באליפות העולם בניל פרייד הנערכת באילת. המדליסט מבייג'ין סיים את שלושת שיוטי היום (שישי) במקומות 24, 6 ו-12, וסיים את התחרות הסדירה במקום השמיני. לצוברי אין סיכוי לזכות במדליה, היות וכעת חוצצות 23 נקודות בינו לבין המדורג שלישי. "בשני השיוטים הראשונים היום פתחתי חלש מאוד, ובשיוט השלישי בחרתי להתנתק מכל הצי ולפעול לפי מה שאני מכיר כדי להציל את עצמי", תיאר צוברי, "הרבה דיברו על הביתיות שלי באילת, והיום אני יכול לומר שכן יש לי איזשהו יתרון ביתיות וכן היו שיוטים שניצלתי את זה לטובתי כדי לשפר עמדות".

אמנם צוברי לא יזכה במדליה, אך יהיו לו לפחות 11 נקודות על פי מפתח החישוב הישראלי, במאבק בינו לבין נמרוד משיח על הכרטיס הבודד לריו. "אני ברגשות מעורבים כי היו לי שתי מטרות גדולות: לעמוד על הפודיום אחרי שמונה שנים שלא עשיתי זאת באליפות העולם, ועוד בבית זה היה הופך עוצמתי יותר. המטרה השנייה היתה להשלים תחרות יציבה כדי לצבור ניקוד במאבק מול משיח כדי להגיע לריו, ושם אני אנסה לעשות מה שלא הצלחתי כאן ולעמוד על הפודיום". 

דרוגו הסופי של צוברי ייקבע מחר אחרי שיוט המדליות, אך כעת כבר ברור שהוא עוקף את משיח לקראת תחרות המבחן האחרונה, עוד חודש במאיורקה. משיח עצמו עומד לסיים תחרות מאכזבת מאוד, כשהוא במקום ה-26 ובמרחק עצום מהצמרת. לפני התחרות באילת, למשיח היה יתרון של 4.25 נקודות על פני צוברי. בעקבות אליפות העולם, צוברי כאמור ילקט 11 נקודות או יותר, ויוביל על משיח לקראת הקרב המכריע במאיורקה.

נגה גלר סוגרת תחרות מצוינת, אך בעקבות ביצועיה היום היא דורגה במקום ה-13 בשקלול והחמיצה בתשע נקודות את הכניסה לשיוט המדליות בנשים. מקום בעשירייה הראשונה היה מעניק לה ניקוד (לפחות 11 נקודות)  והופך את היוצרות במאבק בינה לבין מעין דוידוביץ', שנמצאת במקום ה-19 הכללי. גם גלר תנסה את כוחה במאיורקה ואולי תחולל הפתעה. כרגע דוידוביץ' מובילה עליה עם 10.5 נקודות לעומת 0 על פי החישוב הישראלי.

שיוט המדליות יתקיים מחר (שבת) בהשתתפות עשרת הראשונים. המדורגים 11 ומטה יקיימו שיוט נוסף, כך שהמיקומים הסופיים ייקבעו רק מחר. גלר בת ה-20 אמנם מחוץ לעשירייה המובילה, אך אם תישאר בין 16 הראשונות בעולם היא תיכנס לסגל של היחידה לספורט הישגי ותזכה למלגה חודשית. "המטרה שלי לפני התחרות היתה להיכנס לטופ 20 וללא ספק התעליתי מעל זה", סיפרה היום גלר, "ברור שכשמדורגים מקדימה יש הרבה לחץ וציפיות. ניסיתי בעיקר להתרכז בכניסה לעשירייה, ואולי זה יצליח בפעם הבאה". 

בתחרות בולטת הדומיננטיות הפולנית בצמרת. פיוטר מישקה הבטיח לעצמו זכייה באליפות העולם עוד לפני שיוט המדליות. הוא מוליך את צי הגברים עם 27 נקודות שליליות בלבד, כאשר המדורג שני עם 51 נקודות. פולני נוסף, פאבל טרנובסקי, חמישי כרגע ובתמונת המאבק על מקומות 2-3. מלגוז'טה בייליצ'קה ראשונה אצל הנשים, אולם שם הצמרת צפופה יותר וייתכנו שינויים בשיוט המדליות, בו ניתן ניקוד כפול. ההולנדית ליליאן דה גוס שנייה, והפולנייה סופיה קלפצ'קה שלישית.

"יש לנו נבחרת חזקה שמתאמנת היטב בכל התנאים", סיפר מישקה על ההצלחה הפולנית בתחרות, "יש לנו ניסיון ותמיכה, אבל לצד כל אלו היה מאוד קשה ולא צפוי פה. כדי להיות בטופ ולהצליח, צריך גם שיהיה לך קצת יותר מזל מהאחרים".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ