אורי טלשיר
אורי טלשיר

לפני שבע שנים, בסיום שיוט המדליות של אליפות אירופה, מחיאות כפיים סוערות ליוו את כניסתו של שחר צוברי אל המרינה בחוף גורדון, לאחר שהבטיח זכייה במדליית הזהב. גם היום (שבת), כשהגולש הישראלי חצה ראשון את שיוט הנעילה באליפות העולם בדגם הניל פרייד שהתקיימה באילת, הוא שוב זכה לקריאות עידוד מהחברים והמאמנים בסירות המנוע הסמוכות. 

לקראת התחרות בים הביתי שלו, צוברי קיווה לזכות במדליה עולמית לראשונה מאז 2008, אך גם הפעם לא הצליח לסיים על הפודיום, בעיקר בשל אותה פסילה מיותרת בזינוק שהעמיסה עליו נקודות שליליות. לשיוט המדליות זינק צוברי בידיעה שמדליה אינה בהישג יד, אולם ידע שככל שיתקדם בדרוג הסופי, כך יגדיל את הפער מנמרוד משיח בקרב הפנימי ביניהם על הכרטיס הישראלי הבודד לריו 2016.

צוברי נראה מצוין, ניצח את שיוט המדליות וסיים שישי בדרוג הכללי, מיקום שמקנה לו 15 נקודות על פי מפתח החישוב הישראלי. בשקלול כל תחרויות המבחן עד כה ולקראת התחרות הסופית במאיורקה בחודש הבא, צוברי מוליך על משיח עם 22 נקודות לעומת 11.25 של הגולש ממכמורת, שיהיה חייב לעלות אל הפודיום במאיורקה.

"בגלל שירד קצת הלחץ אחרי שכבר השגתי מקום בעשירייה, הרשיתי לעצמי לקחת היום קצת יותר סיכונים וזה עבד", סיכם צוברי בראיון מאולתר על סירת העיתונות לאחר שיוט המדליות, "מדגדג שלא הצלחתי להשיג מדליה בבית, אבל היו חמישה גולשים טובים ממני. אני מבסוט מהיכולות שהצגתי כאן. המשחק עדיין די פתוח ונתכונן בכל הכוח למאיורקה, אני מאמין שאהיה בריו".

פיוטר מישקה הפולני זכה בזהב עוד לפני שיוט המדליות. ההולנדים דוריאן ואן ריסלנברג (כסף) וקירן באדלו (ארד) הוציאו מהפודיום את הבריטי ניק דמפסי, שהגיע לשיוט המדליות מהמקום השני וסיים בידיים ריקות. נמרוד משיח סיים את התחרות במקום ה-27.

אצל הנשים, מלגוז'טה ביאליצ'קה השלימה דאבל פולני עם מדליית הזהב, לפני הבריטית בריוני שואו וההולנדית לילאן דה גוס. נגה גלר סיימה במקום ה-14 ונכנסה לסגל הבכיר של היחידה לספורט הישגי, מה שיקנה לה מלגה חודשית. מעין דוידוביץ' דורגה 19, ותקווה להשיג את הכרטיס לריו בתחרות במיורקה.

שחר צוברי. ייצג את ישראל אולימפיאדה שלישית ברציפותצילום: עמית שיסל // עיריית אילת

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ