קטיה גולדרינג הודיעה שלא תייצג בינתיים את ישראל

אחרי שאיגוד האתלטיקה הישראלי מיהר להכריז על תוצאה של המרתוניסטית שמחזיקה באזרחות כפולה כשיא לאומי למרות שהדבר מנוגד לכללים, הודיעה גולדרינג כי היא מעדיפה להמשיך ולהתחרות בארה"ב

אורי טלשיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי טלשיר

קטיה גולדרינג, המרתוניסטית שקבעה לפני שבועיים 2:35:27 שעות בלוס אנג'לס במסגרת המבחנים האמריקאים לריו, החליטה בשלב זה להמשיך להתחרות בארצות הברית ולוותר בינתיים על ייצוג ישראל בזירה הבינלאומית. כזכור, גולדרינג בת ה-25 מחזיקה באזרחות אמריקאית וישראלית, אך מעולם לא התחרתה בארץ. היא רשומה מלפני שנה וחצי באגודת מכבי "כיוונים" באר שבע, ויממה אחרי התוצאה שקבעה בלוס אנג'לס מיהר איגוד האתלטיקה הישראלי להכריז כי מדובר בשיא לאומי, הגם שהדבר מנוגד לכללים (כדי שתוצאה תהיה מוכרת כשיא, על האתלט לשהות ולהתחרות בארץ כשנה במצטבר).

האיגוד פרסם היום "מכתב פרידה זמני" ששלחה גולדרינג ליו"ר האיגוד, רפי פלד, וליו"ר "כיוונים", ברוך שפירא. "בשנה האחרונה, לאור שיפור הישגיי בריצת המרתון, שאפשרו לי לקבל את ההזדמנות לייצג את ישראל, היה עליי לקבל את ההחלטה אם לבצע את השינוי הגדול הזה", כתבה המרתוניסטית, "בחודשים האחרונים הייתי בקונפליקט פנימי בנוגע להחלטה הטובה ביותר עבורי. אחרי מחשבות ולבטים רבים הגעתי למסקנה שבעוד ייצוג ישראל יביא לי הנאה, סיפוק וגאווה עצומים, הדבר הנכון עבורי בשלב זה יהיה להמשיך להתחרות בארצות הברית".

קטיה גולדרינג. "הדבר הנכון עבורי בשלב זה יהיה להמשיך להתחרות בארצות הברית"צילום: Tim Meigs

"הגעתי החודש ארצה בכוונה מלאה לייצג את ישראל בתחרויות בינלאומיות ככל שהקריירה הספורטיבית שלי תתיר לי. אני חשה חיבור חזק ומיוחד למדינה, ומרגישה בה באמת בבית. יחד עם זאת, במישור המקצועי, איני מרגישה שלמה עם ההחלטה להתחרות בעבור ישראל. אני מאמינה כי 90% מההנאה שבלהתחרות בזירה הבינלאומית, היא בידיעה שעשית הכול באופן נכון, חוקי ומלא כדי לקבל את הזכות להשתתף בתחרות אליה הגעת. בשלב זה אני מרגישה שלא השלמתי בהצלחה את כל התהליך שיאפשר לי להתחרות בשם ישראל בעולם, ומנגד, אני כן מרגישה כי הנעתי את התהליך הזה באופן מוצלח בארצות הברית. לאור האמור לעיל, החלטתי להמשיך ולגלות כמה טובה אני ולאיזו רמות אני מסוגלת להגיע בין הרצות הטובות בארצות הברית".

היו"ר פלד, שהיה מהתומכים העיקריים בשילובה המיידי של גולדרינג באתלטיקה הישראלית, לא הסתיר את אכזבתו. "אין לי ספק שקטיה יכלה להוסיף המון לאתלטיקה הישראלית ואני מצר על החלטתה, אבל מבין לליבה", אמר, "שערי האתלטיקה הישראלית יהיו פתוחים לקטיה בכל עת שתרגיש שבשלה לעשות את הצעד המאתגר הזה. בהזדמנות זו אני מבקש להודות לוועד האולימפי בישראל על האוזן הקשבת שנמצאה בו למקרה, ולעובדה שמנהליו לא פסלו על הסף את האפשרות לשלב את קטיה במשלחת לריו, ואף ראו בעין חיובית את הצעדים שנעשו מטעם איגוד האתלטיקה על מנת לנסות ולשלבה". 

יצוין כי למרות דבריו של פלד, ידוע שבוועד האולימפי הישראלי כלל לא התלהבו מהרעיון לשלב את גולדרינג כבר במשלחת הישראלית לריו, וזאת למרות שקבעה תוצאה טובה בהרבה מהקריטריון האולימפי (2:45:00). על פי הוועד, נוסח כלל לפיו ספורטאי יוכל לייצג את ישראל באולימפיאדה רק אם התחרה במדיה לפחות שנה לפני המשחקים, וגולדרינג כמובן לא עמדה בתנאי הזה. אנשי האיגוד היו אמורים להציג את המקרה של גולדרינג בפני מנהלת הספורט ההישגי ב-14 במארס כדי לשכנע אותם להגמיש את הכללים, אולם סיכויי ההצלחה של האיגוד לא היו גבוהים. גולדרינג עצמה סירבה להתראיין שלא באמצעות האיגוד, אך ייתכן מאוד כי הידיעה שככל הנראה לא תוכל לייצג את ישראל בריו השפיעה על החלטתה הנוכחית.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ