אורי טלשיר
אורי טלשיר

במסיבת עיתונאים שכינסה הערב (שני) בבית מלון בלוס אנג'לס, השפילה מריה שראפובה מבט, והכריזה: "ברצוני לבשר לכם כי נכשלתי בבדיקת סמים באליפות אוסטרליה הפתוחה".

מאז שהודיעה אתמול על שתמסור "הודעה משמעותית" לתקשורת, עוררה המדורגת שביעית בעולם ספקולציות רבות לגבי המשך קריירת הטניס בשל ריבוי פציעות. אלה ששללו את תיאוריית הפרישה סברו כי הרוסייה עשויה לקדם את אחד מעסקיה, אך כנראה שמעטים ציפו לבשורה שיצאה הערב מפיה.

לדברי שראפובה, מאז 2006 היא נוטלת תרופות בשל בעיות בריאות מהן סבלה, שבין היתר גרמו לה לחלות בשפעת לעתים תכופות. "במשך עשר שנים נטלתי את התרופה הזו (Meldonium; א"ט) באופן חוקי, אבל ב-1 בינואר 2016 השתנו החוקים והתרופה הפכה אסורה בלי שידעתי על כך. ב-22 בדצמבר קיבלתי מכתב מהסוכנות העולמית למניעת סימום בספורט (WADA) עם הרשימה המעודכנת, אך לא הסתכלתי עליה. חשוב לי לדבר על זה מול כולם, כי לכל אורך הקריירה שלי הייתי מאוד כנה ופתוחה, ואני לוקחת אחריות על מעשיי. זה הגוף שלי וזה מה שאני מכניסה אליו, לכן לא אאשים אף אחד מלבד את עצמי. עשיתי טעות ענקית, אכזבתי את האוהדים שלי ואת הענף שבו אני משחקת מגיל ארבע".

שראפובה בת ה-28, זכתה בחמישה תארי גראנד סלאם, האחרון שבהם בפריז לפני שנתיים. עקב פציעה באמה השמאלית לא שיחקה מאז ינואר, עת הפסידה לסרינה וויליאמס ברבע גמר אליפות אוסטרליה. "אני עומדת בפני השלכות ולא רוצה לסיים כך את הקריירה", אמרה, והוסיפה כי היא עדיין לא יודעת מה חומרת העונש שתספוג מאיגוד הטניס הבינלאומי (ITF): "מקווה שאקבל הזדמנות נוספת לשחק. אני יודעת שהרבה מכם חשבו שאודיע היום על פרישה, אבל תדעו שאם מתישהו אבשר על פרישה, זה לא יהיה במלון בלוס אנג'לס על שטיח מכוער. אני לא יודעת מתי אחזור לסבב, זה תלוי בהליך מול ה-ITF".

בהודעה רשמית מטעם ה-ITF, נמסר כי שראפובה תושעה באופן זמני החל מה-12 במארס, עד להכרעה בעניינה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ