ניצחון רביעי ברציפות לניקו רוזברג מפתיחת העונה

נהגה הגרמני של מרצדס זינק מהפול פוזישן, הוביל לאורך כל המירוץ וניצח בקלות בסוצ'י. לואיס המילטון סיים שני לאחר שתקלה במנוע דירדרה אותו למקום העשירי במקצה הדרוג

אמיר ענבר
אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מירוץ פואמולה 1 בסוצ'י
רוזברג בראש, היום בסוצ'יצילום: YURI KADOBNOV/אי־אף־פי

המנוע עדיין מספק למרצדס את היתרון הגדול על פני יריבותיה, אבל עבור לואיס המילטון הוא מהווה כרגע גם חיסרון. לפני שבועיים, תקלה במנוע אילצה אותו לזנק אחרון בגראנד פרי הסיני, בו סיים שביעי. בשבת בסוצ'י שוב נהרס מקצה הדרוג שלו עקב בעיה במנוע, שדירדרה אותו למקום העשירי בזינוק והותירה את אלוף העולם כשהוא מרגיש, לדבריו, "כמעט חסר אונים".

היום (ראשון) במירוץ כבר שלט המילטון בגורלו. הוא נמנע לשם שינוי מהתנגשויות בזינוק כאוטי, מתקדם במהרה מהמקום העשירי. בהמשך עקף בין את השאר את ואלטרי בוטאס ואת קימי רייקונן והגיע עד למקום השני. רק דבר אחד היה גדול ממנו גם ביום הזה – ניקו רוזברג. סגן האלוף, ששוב זינק מהפול פוזישן, הוביל לאורך כל המירוץ וניצח בקלות, כשהוא מקדים את המילטון ב-25 שניות. לרוזברג ארבעה ניצחונות מארבעה מירוצים העונה ושבעה ברציפות בסך הכל, כולל העונה שעברה. רק סבסטיאן פטל השיג יותר ניצחונות רצופים, תשעה.

המילטון, שסבל במירוץ מתקלה בלחץ המים, טוען שבלעדיה היה לו סיכוי לעקוף גם את רוזברג. "לא היה לי ספק שביכולתי לנצח. היתה לי המהירות הנדרשת, אבל נאלצתי לסגת", אמר. הבעיה הגדולה יותר של האלוף היא פיגור 43 נקודות מהגרמני בדרוג הנהגים. "אלו ארבעה מירוצים מתוך 21, לואיס עוד יחזור כמובן", נזהר רוזברג.

תקוותו של פטל לנצל את הבעיות של המילטון נגוזה כבר בהקפה הראשונה, ואפשר היה כמעט לנחש את זהות האשם: שבועיים אחרי שפטל האשים את דניל קביאט בגרימת תאונה בסין, התנגש קביאט בגרמני פעמיים תוך שבע שניות ואילץ אותו לפרוש. רייקונן תפס את המקום השלישי, רושם בכך את ההופעה ה-700 של פרארי על דוכן המנצחים.

המילטון, אתמול במקצה הדרוגצילום: Yuri Kochetkov/אי־פי

צמרת הדרוג ברוסיה
1. ניקו רוזברג (מרצדס)
2. לואיס המילטון (מרצדס)
3. קימי רייקונן (פרארי)
4. ואלטרי בוטאס (וויליאמס)
5. פליפה מאסה (וויליאמס)
6. פרננדו אלונסו (מקלארן)
7. קווין מגנוסן (לוטוס)
8. רומן גרוז'אן (האס)
9. סרחיו פרס (פורס אינדיה)
10. ג'נסון באטן (מקלארן)

צמרת דרוג הנהגים
1. ניקו רוזברג (מרצדס) 100 נקודות
2. לואיס המילטון (מרצדס) 57 נקודות
3. קימי רייקונן (פרארי) 43 נקודות
4. דניאל ריקארדו (רד בול) 36 נקודות
5. סבסטיאן פטל (פרארי) 33 נקודות

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ