לואיס המילטון השיג במונאקו ניצחון ראשון ב-2016

האנגלי ניצל טעויות של רד בול וריקארדו, שסיים במקום השני, כדי לקזז את הפיגור מרוזברג, שסיים שביעי, ל-26 נקודות

אמיר ענבר
אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לואיס המילטון חוגג במונאקו, היום
לואיס המילטון חוגג במונאקו, היוםצילום: ERIC GAILLARD/רויטרס

המירוץ בספרד לפני שבועיים הותיר את דניאל ריקארדו עם תחושות קשות. אסטרטגיית צמיגים כושלת של קבוצתו, רד בול, נישלה אותו מהמקום הראשון באמצע המירוץ ובמידה רבה העניקה את הניצחון לעמיתו החדש לקבוצה, מקס ורסטאפן. בעוד ההולנדי בן ה-18 חוגג בראש הפודיום, נדחק ריקארדו למקום הרביעי בלבד. "אני הולך לישון כשהסיפור איננו בראשי, אבל מתעורר כשהוא שם, כך שזה ייקח קצת זמן", הודה כעבור מספר ימים.

כנראה שגם בתקופה הקרובה צפוי ריקארדו ליקיצות קשות, שוב בגלל שגיאה של רד בול – דווקא בתקופה טובה עבורה, עם מנוע חדש וחזק יותר. האוסטרלי, שזינק היום (ראשון) מהפול פוזישן במונאקו, הוביל בחלק הראשון של המירוץ, אך נכנס בהקפה ה-33 להחלפת צמיגים – רק כדי לגלות שברד בול לא מוכנים אליו. עד שהצמיגים הורכבו איבד ריקארדו זמן יקר ועמו את הניצחון. הוא סיים במקום השני, מרחק שש שניות מהמנצח, לואיס המילטון.

אם דברים אכן מתאזנים בסופו של דבר, המילטון יחוש שהיקום חייב לו עוד הרבה יותר מטיפת המזל הזו. הרי רק בשבת הוא שוב סבל מבעיה במנוע בזמן מקצה הדרוג – בפעם השלישית העונה – שדחקה אותו למקום השלישי בזינוק. העובדה שהמירוץ הוזנק מאחורי מכונית הבטיחות, עקב המסלול הרטוב, סיפקה לבריטי חדשות טובות ורעות. הטובות, לנוכח הפתיחות הגרועות שלו העונה: אסור לעקוף אותו בזינוק. הרעות, לנוכח שאיפתו להתקדם מהמקום השלישי: גם לו אסור לעקוף.

אומרים שההצגה חייבת להימשך – ובמונאקו זה נכון במיוחד לנוכח אבק הכוכבים שמותירים שחקני הקולנוע והזמרים שביקרו במירוץ גם הפעם – אבל בהקפות הראשונות, האטיות, מאחורי מכונית הבטיחות, לא היתה כל הצגה. בשלב מסוים אפילו הנהגים החלו להתרעם, מכריזים בקשר כי המסלול התייבש מספיק כדי לנהל מירוץ אמיתי. אחרי שבע הקפות כאלו, הסכימו עמם מנהלי המירוץ והוציאו לדרך את המופע.

לא נדרשו הקפות רבות כדי שיתברר פעם נוספת כי במסלול הצר והבלתי סלחני במונאקו, והפעם גם רטוב, זה לא משנה מי אתה. גם ג'וליון פאלמר, בהופעתו הראשונה במונטה קרלו, וגם קימי רייקונן הוותיק, שהתחרה שם בפעם ה-14, איבדו שליטה ואת המכונית. כך גם ורסטאפן, הכוכב הגדול של ספרד לפני שבועיים, שבין מקצי האימון, מקצה הדרוג והמירוץ עצמו התנגש בקיר שלוש פעמים. ביום כזה, גם סרחיו פרס יכול להביא את פורס אינדיה לפודיום עם המקום השלישי ומקלארן יכולה לציין בשביעות רצון ששני נהגיה – פרננדו אלונסו (חמישי) וג'נסון באטן (תשיעי) – הביאו הביתה נקודות.

גם ניקו רוזברג הגיע לקו הסיום, אבל האיש שניצח במונאקו בשלוש השנים האחרונות נותר הפעם בצל, כנראה לנוכח בעיה בבלמים. ריקארדו פתח בראשית המירוץ פער כה גדול מרוזברג, שבמרצדס פשוט הורו לגרמני בהקפה ה-16 לפנות דרך להמילטון ולתת לאלוף העולם הזדמנות לרדוף אחרי האוסטרלי בעצמו. גם זה לא היה מספיק להמילטון אלמלא הטעות של רד בול, שפתחה את הדלת בפניו. והוא, סוף סוף בעונה מאכזבת, ידע להיכנס בפתח, להשיג ניצחון ראשון ב-2016 ועל הדרך לקזז את הפיגור מרוזברג, שסיים שביעי, ל-26 נקודות. אולי במונאקו התחיל הקאמבק שלו. "התפללתי ליום כזה ואני חש שבורכתי", אמר המילטון. ריקארדו ירגיש אחרת לחלוטין.

צמרת הדרוג במונאקו:

1. לואיס המילטון (מרצדס)

2. דניאל ריקארדו (רד בול)

3. סרחיו פרס (פורס אינדיה)

4. סבסטיאן פטל (פרארי)

5. פרננדו אלונסו (מקלארן)

6. ניקו הולקנברג (פורס אינדיה)

7. ניקו רוזברג (מרצדס)

8. קרלוס סיינס (טורו רוסו)

9. ג'נסון באטן (מקלארן)

10. פליפה מאסה (וויליאמס)

צמרת דרוג הנהגים:

1. ניקו רוזברג (מרצדס) 108 נקודות

2. לואיס המילטון (מרצדס) 82 נקודות

3. דניאל ריקארדו (רד בול) 66 נקודות

4. קימי רייקונן (פרארי) 61 נקודות

5. סבסטיאן פטל (פרארי) 60 נקודות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ