הוועד האולימפי הבינלאומי החליט לאשר את החרמת האתלטים הרוסים

הוועד האולימפי הבינלאומי, כצפוי החליט לאשר את החרם של התאחדות האתלטיקה הבינלאומי לגבי אתלטים רוסיים. ברוסיה צפויים לפנות לבית המשפט הגבוה לערעורי ספורט

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתחרים רוסים בריצת משוכות
גם האתלטים ה"נקיים" צפויים לעבור קשיים בריוצילום: SERGEI KARPUKHIN/רויטרס

הוועד האולימפי הבינלאומי, כצפוי החליט לאשר את החרם של התאחדות האתלטיקה הבינלאומי לגבי אתלטים רוסיים במשחקים האולימפים הקרובים. הוועד האולימפי הצהיר כי הוא "מכבד, מאשר ותומך" בהחלטה של התאחדות האתלטיקה הבינלאומית.

ההחלטה הזאת מציבה מכשול בפני אתלטים רוסים נקיים, אם יש כאלה, ויושב ראש הוועד האולימפי הרוסי אלכסנדר ז'וקוב הצהיר היום כי האתלטים הרוסיים שלא נתפסו או נחשדו משתמשים בסמים ואמורים היו להיות בריו ייפנו לבית המשפט הגבוה לערעורי ספורט, קא"ס. "זו החלטה גורפת שאינה הוגנת משפטית", אמר ז'וקוב בישיבה של ועדה של הוועד האולימפי הבינלאומי שבחנה דרכים כיצד להבטיח שאתלטים רוסים שנחשדו בשימוש בסמים לא יישתתפו במשחקים האולימפיים. 

הוועד האולימפי גם הודיע כי כל ספורטאי מרוסיה או קניה, לא רק אתלטים, ייצטרכו לעבור בדיקות מיוחדות. תומאס באך ,נשיא הוועד האולימפי, אמר כי הם ייצטרכו "להצהיר בפני הפדרציה הבינלאומית של הספורט שלהם כי לא השתמשו בחומרים אסורים". באך אמר כי אם יוחלט בסופו של דבר לאפשר לאתלטים רוסיים מסויימים להשתתף בתחרוות האתלטיקה בריו הם ייתחרו תחת דגל רוסיה ולא תחת הדגל האולימפי או כספורטאים 'נייטרלים'.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ