אמיר ענבר
אמיר ענבר

בימים שקדמו לתחילת הטור דה פראנס, התהדרו המארגנים בסדרת נתוני שיא הנוגעים במירוץ. למשל, 14 מיליון מזכרות שיחולקו לצופים על ידי קרוואן היחצ"נות שנוסע לפני הרוכבים ב-21 הקטעים. ויש דברים שאף אחד איננו נותן במתנה. בשביל החולצה הצהובה, למשל, צריך לעבוד.

בחודשים האחרונים, העבודה של מארק קאבנדיש איננה מתרכזת אך ורק במירוצי כביש. הספרינטר הבריטי אמנם ממשיך להתחרות בכבישים, אך במקביל עובד גם על יכולותיו באולמות (ולודרום) לקראת הופעתו במשחקי ריו. דווקא היום (שבת), כשלכאורה הוא איננו במצב אופטימלי עבור הטור, הגשים קאבנדיש חלום ולבש צהוב לראשונה בחייו.

בעוד מספר ימים, יעבור המוקד אל כריס פרום, נאירו קינטאנה ואחרים. בינתיים, זהו זמנם של המאיצים. קטע הפתיחה סיפק להם גזר גדול – הידיעה שהמנצח בו יזכה בחולצה הצהובה הראשונה של מהדורת 2016. 188 קילומטרים טיפוסיים, שכללו קבוצת בריחה שנבלעה על ידי הדבוקה, גם הסתיימו באופן צפוי: מיאוץ רב-משתתפים לקו הסיום.

בעבר היה קאבנדיש אוכל יריבים בספרינטים כאלו כמעט בלי להניד עפעף. בשנתיים האחרונות, הפסיד בהם יותר ויותר לרוכבים כמו מרסל קיטל ואנדרה גרייפל. היום, הצליח הבריטי להשאיר מאחור את כולם, מקדים את קיטל ואת אלוף העולם פטר סגאן כדי לנצח בקטע מספר 27 בקריירה בטור דה פראנס. "רצינו את זה, אין סמל גדול יותר בענף מהחולצה הצהובה", אמר הרוכב של קבוצת דיימנשן דאטה הדרום אפריקאית, "מחר יהיה יום מיוחד, אני די מרוגש".

קרדיט: Francetv Sport

גם בקרב המתמודדים על הניצחון בטור כולו לא היה זה קטע שקט לחלוטין. אלברטו קונטאדור, אלוף 2007 ו-2009, הצהיר לפני המירוץ כי לפרום ולקינטאנה יש סיכוי טוב ממנו לזכייה – ואירועי היום לא ישפרו את מצבו. הספרדי נפל בזמן הקטע, נפגע בכתפו, הזדקק לטיפול והמשיך עד לסיום עם חולצה קרועה. הוא אף דיווש לזמן קצר כשעל רגלו הימנית גרב בלבד, כשהחליף נעל תוך כדי רכיבה. בימים הקרובים יכאב לו בכתף. לפחות בדרוג נחסך ממנו פיגור מפרום וקינטאנה, לאחר שהתרסקות המונית לקראת קו הסיום גרמה לכך שלכולם נקבע זמן זהה.

דרוג הקטע ראשון (מון-סן-מישל – יוטה ביץ' סנט-מרי-דו-מון 188 ק"מ):

1. מארק קאבנדיש (בריטניה, דיימנשן דאטה) 4:14:05 שעות
2. מרסל קיטל (גרמניה, אטיקס-קוויקסטפ) זמן זהה
3. פטר סגאן (סלובקיה, טינקוף) זמן זהה
4. אנדרה גרייפל (גרמניה, לוטו) זמן זהה
5. אדוורד ת'יאונס (בלגיה, טרק) זמן זהה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ