אמיר ענבר
אמיר ענבר

הבעיה עם קטעים מישוריים היא נטייתם להיות ארוכים מאוד ולספק מעט פעילות עד לקילומטרים האחרונים. זה שהתקיים אתמול בטור דה פראנס סימן "וי" על כל המשבצות השליליות. הדבוקה, אדישה עד פיהוק, דיוושה באטיות לאורך 223.5 הקילומטרים של הקטע השלישי. לארס באק הדני הדגיש את השעמום שחש יחד עם עמיתיו בדרך יצירתית. לרכוב בלי ידיים זה קל למקצוען, אז באק עשה זאת בלי רגליים, לפחות בלי רגל: נעמד עם רגל ימין על הדוושה ומכופף את רגלו השמאלית לאחור לכיוון הישבן בעודו פונה לקולגה. מה לא עושים למען הבידור.

בעוד באק משתעשע, רוכבים אחרים ניסו לשבור את המונוטוניות בצורה שמרנית יותר. ארמינדו פונסקה ברח לדבוקה בשלב מוקדם, יוצר פער של 11 דקות. בהמשך החליט תומא ווקלר המקומי, בן 37, להפעיל את רגליו והצטרף אליו. בדבוקה נמנעו מתגובה, ולא בגלל שנרדמו (אולי בעצם כן). הם ידעו שזה יסתיים בבליעת השניים, בהאצה משמעותית של הקצב ובמיאוץ אחרון, מטורף, באנז'ה.

נדרשו כמעט שש שעות להגיע לקו הסיום, ועם חצייתו הונפו שני אגרופים – זה של אנדרה גרייפל וזה של מארק קאבנדיש, שניהם בטוחים בניצחונם. זה היה כל כך צמוד, אחרי כל כך הרבה זמן וקילומטרים. בדיקות חוזרות העניקו לקאבנדיש ניצחון שני בשלושה קטעים השנה ואת ניצחונו ה-28 בקריירה בקטעי טור, שווה לברנאר הינו במקום השני בכל הזמנים. "כשהתחלתי לרכוב, מי חשב ששמי יוזכר יחד עם הינו, זה די מדהים", אמר. רק "הקניבל" אדי מרקס בלע יותר קטעים כאלו, 34 במספר.

הרוכבים שרודפים אחרי ההישגים האחרים של מרקס – חמש פעמים אלוף הטור – נהנו יותר מכל מהיום השקט בדבוקה. כריס פרום, נאירו קינטאנה, פאביו ארו, טיג'יי ואן גארדרן, אפילו אלברטו קונטאדור לשם שינוי, עברו את הקטע ללא בעיה, שומרים על הפערים שנוצרו עד כה. פטר סגאן, שסיים רביעי בקטע, שמר על החולצה הצהובה. מחר, אגב, ממתין לכולם עוד מאותו הדבר – או משום הדבר. עם 237.5 הקילומטרים שלו, הקטע הרביעי יהיה הארוך ביותר בטור של 2016.

קרדיט: Francetv Sport

דרוג הקטע השלישי (גראנוויל – אנז'ה, 223.5 ק"מ):

1. מארק קאבנדיש (בריטניה, דיימנשן דאטה) 5:59:54 שעות
2. אנדרה גרייפל (גרמניה, לוטו סודל) זמן זהה
3. בריאן קוקאר (צרפת, דיירקט אנרג'י) זמן זהה
4. פטר סגאן (סלובקיה, טינקוף) זמן זהה
5. אדוארד ת'יאונס (בלגיה, טרק) זמן זהה

דרוג מצטבר אחרי שלושה קטעים (החולצה הצהובה):

1. פטר סגאן (סלובקיה, טינקוף) 14:34:36 שעות
2. ז'וליאן אלאפיליפ (צרפת, אטיקס-קוויקסטפ) + 8 שניות
3. אלחנדרו ולוורדה (ספרד, מוביסטאר) + 10 שניות
4. כריס פרום (בריטניה, סקיי) + 14 שניות
5. וורן ברגיל (צרפת, ג'איינט-אלפסין) + 14 שניות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ