מארק קבאנדיש ניצח בקטע השישי והשיג את ניצחונו ה-29 בקריירה

קבאנדיש ניצח בפער ניכר שהבטיח לו את המקום השני במספר ניצחונות הקטעים בטור כשרק אדי מרקס האגדי מקדים אותו עם 34 ניצחונות. הבריטי מוכיח שהוא מוכן כבר לאולמיפיאדת ריו בה יקח חלק

אמיר ענבר
אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מארק קבאנדיש מזכיר את ימיו היפים בסיום הקטע השישי
הרגליים של קאבנדיש דחפו אותו קדימה בעשרות המטרים האחרונים, מספיק כדי שאיש לא יזדקק הפעם לפוטו פינישצילום: LIONEL BONAVENTURE/אי־אף־

זוהי שנה מורכבת עבור מארק קאבנדיש. הספרינטר הבריטי ממשיך להתחרות ברכיבת כבישים בעודו מתכונן להופעתו במשחקי ריו, שם יעלה דווקא על אופני המסלול בניסיון להשיג את המדליה האולימפית שחמקה ממנו עד כה. הגעתו לטור דה פראנס לוותה בסימני שאלה הנוגעים בכושרו בכבישים, אך שיין סאטון, עד לאחרונה המנהל הטכני של איגוד האופניים הבריטי, סבור שהאימונים המקבילים בשני התחומים דווקא משחקים לטובתו.

"אחד הדברים שאמרתי לו הוא שלא משנה מה תהיה התוצאה (בריו; א"ע), העבודה בתוכנית הזו תספק לו מהירות בת קיימא", סיפר סאטון, "תראו את השנתיים האחרונות – המקום שבו כשל בספרינטים המוניים היה 20 המטרים האחרונים. החזרה למסלול תבטיח שנראה השנה קאב שונה".

וקאבנדיש אכן שונה. ליתר דיוק, הוא שוב מזכיר את הרוכב שהיה לפני מספר שנים – כוח נפיץ בעל מנוע אדיר שכמעט בלתי ניתן להכניעו במיאוץ אל קו הסיום. אחרי שבשנים האחרונות חזה בטור יותר מדי פעמים בגבם של מרסל קיטל, אנדרה גרייפל ואחרים, השנה נדרשו לקאבנדיש רק שישה קטעים להבטיח את מעמדו כמאיץ המוביל במירוץ השנה.

היום (חמישי) חזרו הספרינטרים אל המוקד, בקטע שכלל טיפוסים קלים יחסית והסתיים במישור שהם כה אוהבים. אותם שמות, אותו מיאוץ – ואותו מנצח. הרגליים של קאבנדיש דחפו אותו קדימה בעשרות המטרים האחרונים, מספיק כדי שאיש לא יזדקק הפעם לפוטו פיניש כדי לוודא שהקדים את קיטל וגם את דניאל מקליי, הבריטי בן ה-24 שממשיך להרשים. עם ניצחונו ה-29 בקריירה בקטעי הטור התנתק קאבנדיש מברנאר הינו, עלה לבדו למקום השני ברשימת כל הזמנים והמשיך במרדף אחרי השיאן אדי מרקס. עוד חמישה ניצחונות, וישתווה גם אליו.

קרדיט: Francetv Sport

אחד הנתונים המפתיעים בטור השנה הוא שעד כה טרם נרשמה ולו פרישה אחת; 198 הרוכבים שיצאו לדרך עדיין כאן, לרבות כל המועמדים המובילים לזכייה – הפערים ביניהם נותרו היום כשהיו - וגם גרג ואן אברמאט, ששמר על החולצה הצהובה. מחר באמת יתחיל לכאוב להם, כאשר יתחילו שלושה ימים בפירנאים.

דרוג הקטע השישי (ארפז'ון סור סר – מונטובן, 190.5 ק"מ):

1. מארק קאבנדיש (בריטניה, דיימנשן דאטה) 4:43:48 שעות
2. מרסל קיטל (גרמניה, אטיקס-קוויקסטפ) זמן זהה
3. דניאל מקליי (בריטניה, פורטונאו-וייטל) זמן זהה
4. אלכסנדר קריסטוף (נורווגיה, קטושה) זמן זהה
5. כריסטוף לאפורט (צרפת, קופידיס) זמן זהה

דרוג מצטבר אחרי שישה קטעים (החולצה הצהובה):

1. גרג ואן אברמאט (בלגיה, BMC) 30:18:38 שעות
2. ז'וליאן אלאפיליפ (צרפת, אטיקס-קוויקסטפ) + 5:11 דקות
3. אלחנדרו ולוורדה (ספרד, מוביסטאר) + 5:13 דקות
4. חואקין רודריגס (ספרד, קטושה) + 5:15 דקות
5. כריס פרום (בריטניה, סקיי) + 5:17 דקות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ