חנה קנייזבה-מיננקו העפילה לגמר הקפיצה המשולשת באליפות אירופה באתלטיקה

סגנית אלופת העולם רשמה 14.23 מטר במוקדמות והעפילה לגמר הראשון של המשלחת הישראלית

אורי טלשיר
אורי טלשיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קנייזבה-מיננקו, היום אחרי הקפיצה שהעלתה אותה לגמר
קנייזבה-מיננקו, היום אחרי הקפיצה שהעלתה אותה לגמר צילום: צילום מסך

אחרי אכזבות וסיפורים ביזאריים שנערמו זה על זה באליפות אירופה, התקוות של המשלחת הישראלית באמסטרדם התנקזו שוב אל בור החול, שם התייצבה היום חנה קנייזבה-מיננקו למוקדמות הקפיצה המשולשת. סגנית אלופת העולם סיפקה את הסחורה והבשורה המרגיעה. למרות תנאי גשם, בניסיון הראשון קבעה 13.90 ובקפיצה השנייה כבר ריחפה למרחק 14.23 מטר, שהבטיח לה מקום אוטומטי בגמר ביום ראשון (רף ההעפלה הוא 14.00). אחרי הביצוע הזה, קנייזבה-מיננקו נראתה מרוצה מאוד, חייכה וקפצה את אגרופה.

הקופצת עדיין בעיצומו של תהליך החזרה לכשירות מלאה אחרי הניתוח שעברה. היא אמנם נעזרה ברוח גבית חזקה (4.1 מטר לשנייה), אך נראתה חיונית והשלימה את המלאכה ללא פסילות או דפיקות לב. זהו גמר ראשון של המשלחת הישראלית בהולנד, אחרי ההופעות הפושרות של מרגריטה דורוז'ון, דונלד סנפורד ושאר הנציגים.

"אני שמחה מאוד שעליתי לגמר", סיפרה קנייזבה-מיננקו לאחר שסיימה שלישית במוקדמות, "זו סוג של מדרגה שהייתי חייבת לעבור, אבל הגמר זו התחרות האמיתית ועכשיו אני צריכה להירגע ולהכניס את עצמי מנטלית לגמר".

בהופעתו הראשונה כאתלט ישראלי, קבע אולכסנדר דריגול 68.10 מטר במוקדמות ידוי הפטיש, תוצאה שהספיקה רק למקום ה-24 מתוך 28 משתתפים וכמובן השאירה אותו מחוץ לגמר. דריגול בן ה-50 כבר קבע השנה 77.70 מטר, טוב יותר מהקריטריון לריו (77.00), אך בוועד האולימפי הישראלי הבהירו שהוא לא נמצא בתכניות לקראת המשחקים.  

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ