סרינה וויליאמס זכתה בטורניר ווימבלדון בפעם השביעית

וויליאמס השוותה את שיאה של שטפי גראף כשזכתה בגראנד סלאם ה-22 שלה בקריירה. יריבתה, אנג'ליק קרבר הציגה משחק מצויין, אך לא הצליחה להתחרות באינטנסיביות של וויליאמס

אורי טלשיר
אורי טלשיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סרינה וויליאמס מניפה תואר גראנד סלאם נוסף
סרינה וויליאמס מניפה תואר גראנד סלאם נוסףצילום: GLYN KIRK/אי־אף־פי

במצב של 3-3 במערכה השנייה, השיגה אנג'ליק קרבר נקודת שבירה על ההגשה של סרינה וויליאמס, הראשונה שלה אחרי שעה ו-13 דקות של התמודדות שקולה ומשובחת בגמר ווימבלדון. את אפשרות השבירה הזו, חיסלה האמריקאית עם אייס מהדהד, ה-12 שלה עד לאותו רגע. במהלך הבא שיגרה עוד אחד, וגוננה על עוד משחקון.

חבטת גב יד של קרבר שיצאה מאיזון, דווקא בעיצומו של משחקון פנטסטי, אפשרה לאמריקאית להשיג בעצמה שבירה נוספת, ומיד להגיש בעצמה על תואר הגראנד סלאם ה-22 שלה.

מול העוצמות הללו, לקרבר לא היו תשובות. הגשות אדירות של וויליאמס השקו היטב את הדשא לקראת נקודת האליפות שלה, אותה חתמה עם וולי קליל ליד הרשת. לאחר שהשלימה ניצחון 5-7, 3-6, שמטה את הרקטה ונשכבה על המשטח הירקרק שהיא כל כך אוהבת.

וויליאמס, שנכנעה לאותה קרבר בגמר אליפות אוסטרליה השנה, קטעה סדרה בלתי מתקבלת על הדעת במונחים הדמיוניים שלה, ואחרי שלושה מייג'ורים רצופים ללא זכייה, קטפה את התואר והשוותה את שיא הזכיות של שטפי גראף.

סרינה וויליאמס זכתה בגראנד סלאם ה-22 שלהצילום: JUSTIN TALLIS/אי־אף־פי

בהופעת הבכורה שלה בגמר ווימבלדון, היתה קרבר שותפה מלאה להתרחשות המפוארת הזו. במערכה הראשונה נצמדה ליריבתה ושמרה על ההגשות, אך בפיגור 6-5, רגע לפני שובר השוויון, וויליאמס ניפצה אותו בעצמה על ההגשות של הגרמנייה. אחרי ארבע הזדמנויות לא מוצלחות, את נקודת השבירה החמישית מימשה ועלתה ל-0-1 במניין הכללי.   

במערכה השנייה סיפקו השתיים כמה נקודות לפנתיאון, עם התגוששויות ליד הרשת וגם ראלים נצחיים ומרתקים מהקו האחורי. קרבר החזיקה בציפורניים את חבטות ההגשה שלה, אך ברגע שאיבדה אותן ידעה שלא תוכל למנוע מהטניסאית הטובה בתבל את הגביע שחשקה בו יותר מכל. 

"בכלל לא", השיבה וויליאמס כשנשאלה האם היא רגילה לתחושת הניצחון הזו. "אנג'ליק יריבה מצוינת שמוציאה ממני טניס נהדר, והיא גם אדם נפלא כשהמשחק מסתיים. זה היה משחק מאוד קשה, היו לי כמה ניסיונות השנה להשוות את השיא של שטפי גראף והידיעה כמה קשה עבדתי בשביל להגיע לזה, עושה את הניצחון מתוק יותר. מספר 22 זה מדהים".

"אני מברכת את סרינה", פנתה קרבר אל האמריקאית ששכתבה את ההיסטוריה וקטפה תואר שביעי בלונדון, "את אלופה אדירה, וזה תמיד כבוד לשחק מולך בגמר. לשחק כאן, במגרש המרכזי, זו באמת התחושה הכי טובה שחוויתי", אמרה בדמעות ופנתה לתא שלה ביציע, "לפעמים אני לא כל כך קלה, אבל יש לי את הצוות הטוב ביותר ואני מודה להם על התמיכה".

אנג'ליקה קארבר הגציגה משחק מצויין, אך לא הספיק לה לזכייה בתוארצילום: JUSTIN TALLIS/אי־אף־פי

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ