דימה קרויטור קבע את תוצאת השנה בקפיצה לגובה

דימה קרויטור פספס את גמר אליפות אירופה, אבל קבע את תוצאת השנה והבטיח סופית את מקומו בריו

אורי טלשיר
אורי טלשיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דימה קרויטור במהלך התחרות
"הדבר החשוב ביותר עבורי היה להראות לכולם, אבל בעיקר לעצמי, שאני במגמת שיפור".צילום: ניר קידר

אחרי ביצועים חלשים מאוד של המשלחת הישראלית בפתיחת אליפות אירופה באמסטרדם, ניתן לומר שהמגמה משתנה. לא מדובר בטוויסט חד מדי, אבל במהלך סוף השבוע נצבעה ההופעה המדאיגה בגוון הרבה יותר אופטימי. אחרי שאתמול חנה קנייזבה-מיננקו העפילה לגמר הקפיצה המשולשת, התייצב היום דימה קרויטור למוקדמות הקפיצה לגובה. הוא עבר בניסיון הראשון 2.09, 2.14 וגם 2.19, גובה ששקול לתוצאת השנה שלו. לאחר מכן דילג לעבר הרף שעמד על 2.23 מטר - ישבנו של הישראלי שפשף מעט את המוט האופקי, אך זה נשאר במקומו וקרויטר שיפר בכך את הישג השנה שלו.

ואולם, כשהרף עלה ל-2.25 מטר, הגובה שסומן מראש כקריטריון להעפלה אוטומטית לגמר, קרויטור פסל שלוש פעמים. 12 קופצים אחרים דווקא צלחו את המשימה הזו, בעוד הישראלי - עם לוח נקי מפסילות עד אז - דורג 13 ולפיכך פספס במקום אחד את הכניסה לגמר האירופי.

לצד האכזבה, בביצועיו היום עמד קרויטור בהוכחת היכולת שדרש ממנו הוועד האולימפי הישראלי לקראת ריו. אמנם הרף שנדרש ממנו תחילה היה 2.24 מטר, אך מאחר שהוא הראה התקדמות, עבר 2.23 בניסיון הראשון ושיפר את הישג השנה שלו, מבחינת הגורמים המקצועיים מדובר בהוכחת כושר, והאתלט בן ה-23 הבטיח סופית את מקומו במשחקים האולימפיים.  

"הדבר החשוב ביותר עבורי היה להראות לכולם, אבל בעיקר לעצמי, שאני במגמת שיפור", סיפר קרויטור לאחר המוקדמות, "זו התחרות התשיעית שלי העונה וכשבוחנים את היכולת שלי בעונה שעברה, רואים שאת השיא האישי שלי קבעתי אז בתחרות העשירית. אני זקוק לכמות תחרויות מסוימת לפני שאני מגיע לשיא, ועכשיו התחלתי למעשה בסדרת התחרויות הזו. לא היה לי קוף על הגב, ידעתי בדיוק למה הגוף שלי מסוגל ומתי. זה הסוד שלי, כשאני חושב רק על תוצאה הלחץ הזה לא בריא ולא עוזר. אני מאמין שבריו אני אהיה בכיוון ובזמן הנכון. כמובן שהיה נחמד אם הייתי עולה לגמר, אבל אני מסתכל על חצי הכוס המלאה וחושב שלקפוץ ב-100% יכולת יום אחרי יום זה לא בריא ויכול אפילו להיות מסוכן".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ