פורמולה 1: רוזברג ניצח במירוץ בבלגיה, המילטון שלישי

המירוץ התחיל בתאונה משולשת ועצירה, עונשים שלא תמיד ברורים לכולם והמילטון שמתחיל אחרון. כשהעשן בבלגיה התפזר הסתבר כי המנצח הגרמני מסיים ראשון ומתאכזב ודווקא הבריטי במקום השלישי שמח בחלקו

אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניקו רוזברג נוהג
רוזברג. מירוץ מתסכלצילום: YVES HERMAN/רויטרס

התנגשות משולשת בין קימי רייקונן, סבסטיאן פטל ומקס ורסטאפן כבר בפנייה הראשונה; צמיג מפוצץ שזרק את קרלוס סיינס ג'וניור מהמסלול; התרסקות קשה אל קיר הצמיגים ממנה יצא קווין מגנוסן צולע, אבל על שתי רגליו, וכפתה את עצירת המירוץ לכמה דקות. ההקפות הראשונות של הגראנד פרי הבלגי היום (ראשון) הפכו לכאוס, מהסוג שממנו יכולים להרוויח הנהגים שמזנקים מהמקומות האחרונים. כאלו שבדרך כלל אינם מאכלסים את לואיס המילטון.

לפני המירוץ, אחד מנושאי השיחה העיקריים בפורמולה 1 נגע בעונשים המורכבים והלא ברורים לציבור הרחב. המילטון, למשל, נענש בירידה ב-55 מקומות בזינוק עקב מספר שינויים גבוה מהמותר ברכיבי המנוע; לנוכח העובדה שבסבב יש רק 22 מכוניות, הוא פשוט נשלח לירכתיים. "יהיה קשה להגיע לעשירייה הראשונה", אמר אלוף העולם, "כל מה שאני יכול לעשות זה לכוון גבוה ככל הניתן. התחושה היא שהגעה לפודיום היא דבר בלתי סביר, אבל לא בלתי אפשרי".

אפילו הוא לא האמין כמה פשוט זה יהיה, יחסית כמובן. אחרי תשע הקפות, כבר היה המילטון במקום התשיעי. עשר הקפות מאוחר יותר, עבר את ניקו הולקנברג ועלה לשלישי. יותר מכך לא הצליח לעשות, למרות שהתקרב מאוד לדניאל ריקארדו, אך זה הספיק כדי לסכם אחר צהריים מוצלח מאוד במסלול הקלאסי של ספא-פרנקורשן; מזעור נזקים ברמתו הגבוהה ביותר.

זה ודאי הפך את המירוץ של ניקו רוזברג למתסכל משהו. הוא אמנם שב מהחופשה בכוחות חדשים, מזנק מהפול פוזישן, שולט במירוץ ומנצח בקלות כדי להותיר מאחור את ההופעות המאכזבות שקדמו לפגרת הקיץ, אבל את הכותרות – והנקודות – גנב גורם שאיננו בשליטתו, המילטון. יתרונו של הבריטי בראש דרוג הנהגים אמנם קוזז לתשע נקודות, אך טרם המירוץ היתה לרוזברג כל סיבה להאמין שהוא יהיה זה שיסיים את היום במקום הראשון. "ברכות ללואיס", חרק שיניים, "לעלות מהמקום האחרון לשלישי זה בוודאי מרשים למדי". החיוך הרחב של המילטון, מהסוג שאיננו מאפיין אותו אחרי מקום שלישי, אמר הכל.

התאונה המשולשת בזינוק עלתה בנזקים וביוקר לכל המעורבים – פטל סיים שישי, רייקונן תשיעי, ורסטאפן 11 – ופתחה את הדלת בפני אחרים. ריקארדו ניצל זאת טוב מכולם כדי להגיע לפודיום שלישי ברציפות עם המקום השני, בעוד הולקנברג משווה את שיאו האישי עם מקום רביעי וסרחיו פרס מסיים חמישי כדי להשלים יום טוב עבור פורס אינדיה. כך עשה גם פרננדו אלונסו, עוד אחד מנפגעי העונשים שזינק מהירכתיים – ותפס את המקום השביעי. מהכאוס יצאו גם דברים טובים.

התאונה המשולשת בזינוקצילום: JOHN THYS/אי־אף־פי

צמרת הדרוג בבלגיה:

1. ניקו רוזברג (מרצדס)

2. דניאל ריקארדו (רד בול)

3. לואיס המילטון (מרצדס)

4. ניקו הולקנברג (פורס אינדיה)

5. סרחיו פרס (פורס אינדיה)

6. סבסטיאן פטל (פרארי)

7. פרננדו אלונסו (מקלארן)

8. ואלטרי בוטאס (וויליאמס)

9. קימי רייקונן (פרארי)

10. פליפה מאסה (וויליאמס)

צמרת דרוג הנהגים:

1. לואיס המילטון (מרצדס) 232 נקודות

2. ניקו רוזברג (מרצדס) 223 נקודות

3. דניאל ריקארדו (רד בול) 151 נקודות

4. סבסטיאן פטל (פרארי) 128 נקודות

5. קימי רייקונן (פרארי) 124 נקודות

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ