המשחקים הפראלימפיים: ענבל פיזרו זכתה במדליה ישראלית ראשונה בשחייה

לאחר דחייה בת שעה עקב בעיית זרמים בבריכה ובסיומו של גמר דרמטי, השחיינית הישראלית הבכירה קטפה את הארד ב-200 מטר מעורב אישי וצירפה מדליה תשיעית לאוסף

אורי טלשיר
אורי טלשיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ענבל פיזרו במשחה
ענבל פיזרו במשחה ה-100 מטר חזהצילום: פייסבוק | ההתאחדות לספורט נכים

אחרי ארבע מדליות כסף וארבע מארד בשלוש הופעותיה הקודמות במשחקים הפראלימפיים, ענבל פיזרו לא רצתה לעזוב את ריו מבלי שביקרה לפחות פעם אחת על הפודיום. עד הלילה, השחיינית הישראלית הבכירה השתתפה בשלושה גמרים במשחקי 2016, אך לא הצליחה להתברג בשלישייה המהירה ביותר.

סימנים מוקדמים להישג ראשון מסוגו בבריכה ניתנו כבר במקצה המוקדמות, ואפילו לפני כן, ברשימת זמני הכניסה של המתחרות. למעט הנורווגית שרה רונג, המועמדת הברורה לזהב שגם זכתה בו לבסוף, לא היתה אף שחיינית עם תוצאה טובה משל פיזרו, שגם העפילה לגמר עם הזמן השני בטיבו.

ואכן הלילה, בת קיבוץ יזרעאל הגשימה סוף סוף את שייחלה לו במשך ארבע שנים. אלא שגם הדרך ליעד היתה גדושה בתפניות. בשעה שהשחייניות נכנסו לאזור הבריכה ולאחר שכבר התקיימו בערב משחי גמר אחרים, לפתע נודע על תקלה בזרמים. כך, דווקא לפני המקצה המכריע של פיזרו, הוכרז על דחיית התחרויות. רק בחלוף שעה של המתנה בחדר ההלבשה, חזרו הספורטאיות למים.

במשך רוב המשחה, פיזרו לא היתה בשלישייה המובילה, אך בסגנון החופשי החזק שלה סיפקה פיניש מצוין ב-50 המטרים האחרונים. היא היתה השלישית להושיט ידה אל הקיר, תוך 3:38.20 דקות, והקדימה בקצת יותר משנייה את נטליה שאבל הבלארוסית, שסיימה רביעית. הספרדייה תרזה פראלס (3:36.14) זכתה בכסף, רונג שייטה אל הזהב עם 3:15.83 מהדהד. 

זוהי מדליית הארד השלישית של ישראל במשחקי ריו, אחרי שגם החותרת מורן סמואל והקלע דורון שזירי עשו זאת במהלך השבוע. 

בעת שנולדה, סיבוך בכלי הדם בעמוד השדרה הוביל לשיתוק בגפיה התחתונות של פיזרו. כבר בגיל חמש זינקה לבריכה בחיפה והחלה להתאמן, ותוך 12 שנים ליקטה שתי מדליות במשחקי אתונה הפראלימפיים. זוהי המתכת הראשונה שפיזרו בת ה-29 עוטה על צווארה במשחה המעורב (עד כה זכתה בחופשי ובחזה), ובסך הכל המדליה ה-383 של ישראל בתולדות המשחקים הפראלימפיים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ