ריקארדו ניצח במירוץ מלזיה, רוזברג הגדיל את יתרונו בצמרת אחרי שהמילטון פרש

כשהוא רחוק 15 הקפות מניצחון ומעלייה לראש דרוג הנהגים, עלה רכבו של הבריטי באש: "יש לנו כל כך הרבה מנועים, אבל שלי הם היחידים שסובלים השנה מכשלים. מישהו לא רוצה שאנצח, אבל לא אוותר"

אמיר ענבר
אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מירוץ מלזיה, היום
רוזברג מסתבסב, היום במלזיה. תככים ומזימות במרצדס?צילום: EDGAR SU/רויטרס

ב-41 ההקפות הראשונות, נדמה היה כי הגראנד פרי המלזי סיפק כמעט כל דרמה אפשרית. בשפת הרחוב, זה היה "מירוץ אש". ואז באמת החלה האש לבעור, שעה שהמירוץ של לואיס המילטון עלה בלהבות. כשהוא רחוק 15 הקפות מניצחון ומעלייה לראש דרוג הנהגים, התפוצץ המנוע של מכונית המרצדס. "לא! לא!", זעק אלוף העולם במכשיר הקשר, חסר אונים, ונאלץ לנטוש. אפילו כשהקסדות לראשיהם, ניתן היה לזהות את החיוך הרחב על פניהם של ניקו רוזברג ודניאל ריקארדו. היום שלהם בדיוק השתפר משמעותית.

איך שגלגל מסתובב לו, ודאי בפורמולה 1. אם להמילטון ולרוזברג יש העונה בעיה משותפת, הרי זהו הזינוק במירוצים. היום (ראשון) במלזיה שניהם דווקא יצאו לדרך בצורה נקייה, אלא שבעוד המילטון שמר על ההובלה, רוזברג האומלל נפל קורבן למאבק בין מקס ורסטאפן לסבסטיאן פטל, שהתנגש בבן ארצו הגרמני. שלוש מכוניות, התברר פעם נוספת, אינן מסוגלות לעבור במקביל באותה פנייה. פטל פרש, רוזברג הסתבסב.

בשלהי אוגוסט בבלגיה, זינק המילטון מהמקום האחרון בגין עונש והתקדם עד לשלישי. לפתע, מצא עצמו רוזברג בעמדה דומה בירכתיים, כשלפניו 56 הקפות בהן יוכל לשפר מיקום – ועשה דבר זהה. שוב ושוב התקדם בסדרת עקיפות, שאותה השלים כאשר עבר את קימי רייקונן באגרסיביות יתר בהקפה ה-38. אפילו עונש של עשר שניות שספג בגין המהלך האחרון לא הוריד אותו מהמקום השלישי. חמישה מירוצים לתום העונה, במקום לאבד את ההובלה בדרוג, רוזברג רק הגדיל את יתרונו ל-23 נקודות.

"זה רגע טוב", הצהיר רוזברג בעודו על הפודיום. התחושות של המילטון היו שונות מאוד. דקות אחרי הפרישה, בעודו בסערת רגשות, הפנה אצבע מאשימה כלפי קבוצתו. "שאלתי היא למרצדס", אמר לכתבים, "יש לנו כל כך הרבה מנועים, אבל שלי הם היחידים שסובלים השנה מכשלים. מישהו צריך לספק לי תשובות, כי אי אפשר לקבל את זה. אנחנו מתמודדים על האליפות ורק למנועים שלי יש בעיות". בין אם כיוון לישות אלוהית או אנושית, הוסיף הבריטי: "מישהו לא רוצה שאנצח השנה, אבל לא אוותר". בקופה נותרו לו 125 נקודות.

המילטון המאוכזב. היום במלזיה. "מישהו צריך לספק לי תשובות, כי אי אפשר לקבל את זה"צילום: MANAN VATSYAYANA/אי־אף־פ

התקרית המשולשת בראשית המירוץ הוציאה מוורסטאפן אגרסיות, לפחות מילוליות. "סבסטיאן מטורף. הוא נכנס ברוזברג, האידיוט", הצליף ההולנדי במכשיר הקשר, נהנה בבירור להחזיר לאחרים אחרי שבעצמו ספג ביקורת על לקיחת סיכונים מיותרים. אחר כך התפנה ורסטאפן להתרכז במירוץ ואף נראה כמנצח פוטנציאלי בזכות אסטרטגיית החלפת צמיגים שונה, שהיתה עשויה לאפשר לו לעקוף בשלב מאוחר את המוביל המילטון.

בסביבות ההקפה ה-40, דורג ורסטאפן שלישי וניהל מאבק מיקום אדיר עם ריקארדו, עמיתו לקבוצה, שהקדים אותו. באותם רגעים נדמה היה שרד בול משחקת לידי מרצדס והמילטון. למנוע של האחרון היו תוכניות אחרות. אחרי פרישתו של האלוף, נותרו לריקארדו ולוורסטאפן 15 הקפות להתמודד ישירות על הניצחון השני של רד בול העונה, אך נדמה שהאסטרטגיות והלהט כבר יצאו מהמאבק.

ריקארדו לא התקשה לשמור על ההובלה ולהשיג ניצחון רביעי בקריירה וראשון העונה. על הדרך, גם הדגיש את עליונותו על פני עמיתו הצעיר לקבוצה. החיוך הכי רחב בסבב שוב הוצג על הפודיום, וכך גם טקס שתיית השמפניה מתוך נעלו של האוסטרלי – שאחר כך עברה לידי ורסטאפן ורוזברג. ביום הזה, היחיד שנגעל היה כנראה המילטון.

הרחק מהפודיום, ציין ג'נסון באטן את הגראנד פרי ה-300 שלו עם המקום התשיעי ושתי נקודות. פרננדו אלונסו, עמיתו למקלארן, עשה אפילו יותר. שימוש במנוע חדש אמנם עלה לספרדי בעונש שאילץ אותו לזנק אחרון, אבל הוא עשה שימוש נהדר ברכיב המשופר והקל יותר כדי להתקדם עד למקום השביעי. ג'וליון פאלמר (רנו) סגר את העשירייה המובילה, צובר נקודה ראשונה בקריירה. לכמה בריטים בכל זאת היה מירוץ מוצלח במלזיה.

צמרת הדרוג במלזיה:

1. דניאל ריקארדו (רד בול)

2. מקס ורסטאפן (רד בול)

3. ניקו רוזברג (מרצדס)

4. קימי רייקונן (פרארי)

5. ואלטרי בוטאס (וויליאמס)

6. סרחיו פרס (פורס אינדיה)

7. פרננדו אלונסו (מקלארן)

8. ניקו הולקנברג (פורס אינדיה)

9. ג'נסון באטן (מקלארן)

10. ג'וליון פאלמר (רנו)

צמרת דרוג הנהגים:

1. ניקו רוזברג (מרצדס) 288 נקודות

2. לואיס המילטון (מרצדס) 265 נקודות

3. דניאל ריקארדו (רד בול) 204 נקודות

4. קימי רייקונן (פרארי) 160 נקודות

5. סבסטיאן פטל (פרארי) 153 נקודות

6. מקס ורסטאפן (רד בול) 147 נקודות

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ