עונש ההרחקה של שראפובה הומתק, תוכל לחזור בעוד חצי שנה

השנה העברית החדשה הביאה עמה בשורות טובות לטניסאית הרוסייה: בית הדין הבינלאומי לספורט (קא"ס) קיזז את עונשה מ-24 חודשי השעיה ל-15 בלבד. שראפובה: "אני סופרת את הימים עד שאוכל לשוב למגרש"

אורי טלשיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מריה שראפובה עוצמת עיניים
מריה שראפובה. "אחד הימים המאושרים"
אורי טלשיר

מריה שראפובה אמנם לא בקיאה בלוח השנה העברי, אולם תשע"ז הביאה עמה בשורה אופטימית לטניסאית הרוסייה. בינואר השנה נכשלה שראפובה בבדיקת סמים לאחר שבדגימה נמצאו שרידי מלדוניום, תרופה שהיתה מותרת בעבר אך נאסרה לשימוש החל מ-2016.

ביוני האחרון, הרשיע הרכב שופטים מטעם התכנית למניעת סימום בטניס את שראפובה בעבירת סימום ופסק על עונש כבד של השעיה למשך שנתיים, שנכנסה לתוקף ב-26 בינואר. "אני לא מסוגלת לקבל השעיה קשה ולא הוגנת", הגיבה בזמנו שראפובה, שהמשך הקריירה שלה הוטל בספק, "בית הדין הסכים שלא ביצעתי עבירה בכוונה, ועדיין ביקשו להרחיק אותי מטניס לשנתיים. בכוונתי לעתור מיידית לבית הדין הבינלאומי לספורט".

ואכן, שראפובה עתרה לבית הדין הבינלאומי לספורט (קא"ס) שפרסם היום כי עונשה של הטניסאית יקוזז מ-24 חודשים ל-15 בלבד. פירוש הדבר שהרוסייה בת ה-29 תוכל לחזור לסבב הטניס ב-25 באפריל 2017, במקום בתחילת 2018.

"במארס האחרון, אז למדתי על השעייתי, חוויתי את אחד הימים הקשים בקריירה שלי, והיום זהו אחד הימים המאושרים משום שגיליתי שאוכל לחזור לשחק טניס באפריל", כתבה שראפובה לפני זמן קצר בדף הפייסבוק הרשמי שלה. "הרגשתי שמשהו שאהבתי נלקח ממני וזה מרגיש ממש טוב לקבל אותו חזרה. טניס זו התשוקה שלי והתגעגעתי אליו. אני סופרת את הימים עד שאוכל לשוב למגרש".

לצד החשבון האישי ולקיחת האחריות המתבקשת, שראפובה שחררה כמה חבטות לעבר ה-ITF (התאחדות הטניס הבינלאומית) על האופן שבו התנהל בפרשה הזו. "למדתי מזה, ואני מקווה שכך גם ה-ITF, מאחר שה-CAS לא הסכים עם מסקנות רבות של הרכב השופטים הקודם", כתבה הטניסאית הרוסייה.

"למדתי עד כמה התאחדויות אחרות הסבירו טוב יותר לספורטאים שלהן על שינויי החוקה. אני מקווה שה-ITF וארגונים אחרים למניעת סימום בטניס ילמדו מהתאחדויות אחרות, כדי שאף טניסאי לא יצטרך לעבור את מה שאני עברתי. אני חוזרת בקרוב ולא יכולה לחכות!", הוסיפה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ