בעלה של אולגה לנסקי לא השלים בדיקת סמים

רומן יארקו, שמייצג את הפועל לידר ירושלים, התבקש לבצע בדיקת סמים לאחר תחרות שגרתית אך עזב את חדר הבדיקות. עלול להיות מושעה לארבע שנים בשל הפרת התקנון

אורי טלשיר
אורי טלשיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רומן יארקו. לא השלים את בדיקת הסמים
אורי טלשיר
אורי טלשיר

פרשיית סמים חדשה מטלטלת את האתלטיקה הישראלית. רומן יארקו, הרץ שהתחתן בשנה שעברה עם אולגה לנסקי והעונה החל לייצג את מועדון הפועל לידר ירושלים, השתתף אתמול (שבת) בריצת 400 מטר במסגרת הליגה הבין אגודתית. יארקו, אלוף אורקראינה לשעבר ב-800 מטר שעדיין לא מתחרה כישראלי, נתבקש בסיום הריצה - שהתקיימה בהדר יוסף - לבצע בדיקת סמים וכאן החל הסיפור להסתבך.

על פי אנשים שנכחו במקום, יארקו יצא מחדר הבדיקות תוך זמן קצר ומבלי להשלים את הבדיקה. הדיווח הזה טרם אומת בידי נציגי הסוכנות הלאומית למניעת סימום או בידי כל גורם אחר, אך לידר ירושלים הוציאה הערב הודעה רשמית מטעמה.

"מועדון האתלטיקה לידר ירושלים החליט היום להשעות את הרץ רומן יארקו מפעילות עד להודעה חדשה", נמסר מהאגודה של האתלט, "יארקו לא התייצב אתמול לבדיקת סמים במהלך תחרות ליגת העל לאתלטיקה, מחזור 2, ומשנודע על כך לקברניטי המועדון, הוחלט מיידית להשעותו מבלי לחכות להודעה כלשהי מאיגוד האתלטיקה או כל גוף אחר".

אלכס אברבוך, המנהל המקצועי של לידר ירושלים, הוסיף כי "יהיו הסיבות של רומן יארקו אשר יהיו, לא נסבול בלידר ירושלים התנהלות שכזו, הנוגדת את רוח הספורט ואסורה על פי כל תקנון".

אם להסתמך על ההודעה לא ברור כמה זמן ואם בכלל שהה יארקו בחדר הבדיקות, אך ככל הנראה מסתבר שהוא לא השלים את בדיקת הסמים, מה שעלול להוביל לנקיטת צעדים משמעתיים בשל עבירת סימום.

עו"ד כרמל נפתלי העביר היום (ראשון), בשם הסוכנות הלאומית למניעת סימום בספורט, מכתב המיועד לאיגוד האתלטיקה וליארקו עצמו. "ניתנת לכם בזה הודעה, כי הספורטאי רומן יארקו ביצע התחמקות ו/או סרוב ו/או עבירה באיסוף דגימת שתן", נכתב, המדובר במעשים אסורים על פי התקנון הלאומי למניעת סימום בספורט (להלן: "התקנון"). כעולה מהתנהגותו ביצע הספורטאי הפרה ברורה של התקנון".

במכתב נמסר שההשלכות להפרה הנ"ל עשויות להיות השעיה של ארבע שנים. "בנסיבות אלו", נמסר מהסוכנות, "יש להשעות זמנית  את הספורטאי בכפוף לשימוע ביניים שיערך ככל שיבקש זאת הספורטאי. האיגוד מתבקש בזה לפעול להשעייתו הזמנית המיידית של הספורטאי".

כזכור, לפני שלוש שנים לנסקי עצמה היתה מעורבת בפרשת סמים. באפריל 2014 קבעה האצנית 11.42 שניות בריצת 100 מטר - תוצאה המהווה שיא ישראלי ושיפור של ההישג של אסתר רוט שחמורוב ממינכן 1972 - אך לאחר הריצה היא לא התייצבה לבדיקת הסמים שנקבעה לה בטענה כי נאלצה לטוס אל סבתה באוקראינה. בסיומה של סאגה משפטית, הוחלט כי שיאה לא יוכר והיא הושעתה עד סוף 2014 מכל פעילות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ