לואיס המילטון זכה בגראנד פרי הספרדי

הנהג של מרצדס אמנם איבד את ההובלה לסבסטיאן פטל כבר בפנייה הראשונה, אבל התאושש ועקף אותו בהקפה ה-44 בדרך לצמצום הפער בין הנהגים לשש נקודות

אמיר ענבר
אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חגיגות הניצחון של מרצדס. מחמאות הדדיות הן דבר ששמור למנצחים
חגיגות הניצחון של מרצדס. מחמאות הדדיות הן דבר ששמור למנצחיםצילום: LLUIS GENE/אי־אף־פי

הקסדה אמנם מסתירה את פניו של הנהג, אבל גם קולו מסגיר את רגשותיו בזמן מירוץ. שמונה הקפות לתוך הגראנד פרי הספרדי היום (ראשון), לואיס המילטון נשמע מודאג. "לא קל לשמור על הקצב שלו", אמר במכשיר הקשר בעודו רודף אחרי הפרארי של סבסטיאן פטל. הקפות ספורות מאוחר יותר, פשוט הוחלפו המלים על ידי נשימות כבדות.

לא פשוטים העונה החיים בתא הנהג של מרצדס. השבועיים האחרונים היו קשים במיוחד להמילטון, שהתקשה להבין את הופעתו החלשה ברוסיה, מקום רביעי. "אתה מעכל את הכאב ואז מנסה להפוך אותו לדבר חיובי", אמר, "העניין הוא לוודא שאתה מבצע את הצעדים הנכונים כדי לנוע קדימה".

בתחילת המירוץ בספרד היום, המילטון רק נע לאחור – מאבד את ההובלה לטובת פטל כבר בפנייה הראשונה. אחרי ששמט את האליפות אשתקד גם בגלל סדרה של זינוקים לקויים, נדמה היה שהוא מתקשה להתאושש מכך. שוב ושוב ניסה המכונאי הראשי שלו להרגיע אותו במכשיר הקשר, משגר לו מסרים חיוביים על הזדמנויות שמחכות בהמשך המירוץ. ואלו אכן הגיעו.

בהקפה ה-37 היה המילטון הראשון מהשניים שנכנס לעצירה שנייה להחלפת צמיגים. פטל עשה זאת בהקפה הבאה ויצא מרחבת הטיפולים כשהבריטי הגיע, דוחק את יריבו אל הדשא ושומר על ההובלה. בהקפה ה-44, גם הגרמני נכנע כשהמילטון עקף אותו בפנייה הראשונה. "אין סיכוי, אין סיכוי, כמו רכבת", מלמל פטל. עכשיו היה זה תורו להסגיר את רגשותיו.

לואיס המילטון חוגג את הניצחון בגראנד פרי, היום. כך מירוצים צריכים להיראות"צילום: ALBERT GEA/רויטרס

המילטון עוד חזר לרטון בהקפות הבאות – הפעם על כך שקשה לו לפתוח פער מפטל – אבל המירוץ הוכרע לזכותו באותו רגע. ניצחונו השני העונה צמצם את הפיגור שלו מהגרמני בדרוג הנהגים לשש נקודות, והוריד מתח במרצדס. מחמאות הדדיות הן דבר ששמור למנצחים. "עבודה נהדרת, בחורים. האסטרטגיה היתה מדויקת", אמר המילטון בקשר. "האסטרטגיה היתה נהדרת", הסכים היו"ר ניקי לאודה, "אבל היה זה הנהג שניצח. לואיס הציל את היום דרך נהיגה אדירה".

לפטל נותר בעיקר לתהות מדוע זה לא היה הוא. "היינו ביתרון של שמונה שניות ואז... אני לא יודע איך הצלחנו להפסיד", אמר לדניאל ריקארדו לפני העלייה לפודיום. בסך הכל עוד תפנית בעונה שכבר נראית מלאה בהן, וכנראה תספק עוד הרבה. "כך מירוצים צריכים להיראות", סיכם המילטון את הקרב הישיר הגדול הראשון עם פטל.

ריקארדו סיים שלישי והגיע לדוכן המנצחים לראשונה העונה, נהנה מסדרת אירועים שהותירה כל אחת מהקבוצות הבכירות עם מכונית אחת: קימי רייקונן ומקס ורסטאפן נאלצו לפרוש כבר בפתיחה אחרי התנגשות ביניהם, שנבעה ממגע בין המרצדס של בוטאס לפרארי של בן ארצו הפיני. בוטאס עצמו, שבועיים אחרי ניצחונו הראשון בקריירה, פרש בהמשך בגלל תקלה במנוע.

מנוע אחר, למרבה התדהמה, שרד את כל 66 ההקפות. לראשונה העונה השלים פרננדו אלונסו מירוץ מלא, גם אם המקום ה-12 היה אכזבה אחרי שזינק שביעי בתום הופעה אדירה במקצה הדרוג. לנוכח הנחיתות של מנוע ההונדה – יותר מ-50 כוחות סוס חסרים לו – הוא ייקח גם את זה כדבר חיובי, שבועיים לפני שישאיר את המקלארן בידי ג'נסון באטן במונאקו כדי להתחרות באינדי 500.

כשכמה מהמכוניות הבכירות פורשות, נפתחה הדלת בפני אחרים להתקדם. פורס אינדיה ניצלה זאת לצמד תוצאות מצוינות, כשסרחיו פרס מסיים רביעי ואסטבן אוקון חמישי. סאובר צברה נקודות ראשונות העונה כשפסקל ורלין דורג תשיעי - הישג שיא בקריירה הקצרה שלו עד כה. גם ביום טוב יחסית, קיבלה מקלארן חדשות רעות: היא נותרה היחידה העונה ללא נקודות.

צמרת הדרוג בספרד:

1. לואיס המילטון (מרצדס)

2. סבסטיאן פטל (פרארי)

3. דניאל ריקארדו (רד בול)

4. סרחיו פרס (פורס אינדיה)

5. אסטבן אוקון (פורס אינדיה)

6. ניקו הולקנברג (רנו)

7. קרלוס סיינס (טורו רוסו)

8. פסקל ורלין (סאובר)

9. דניל קביאט (טורו רוסו)

10. רומן גרוז'אן (האס)

צמרת דרוג הנהגים:

1. סבסטיאן פטל (פרארי) 104 נקודות

2. לואיס המילטון (מרצדס) 98 נקודות

3. ואלטרי בוטאס (מרצדס) 63 נקודות

4. קימי רייקונן (פרארי) 49 נקודות

5. דניאל ריקארדו (רד בול) 37 נקודות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ