טור דה פראנס

קיטל ניצח בקטע השני ופרץ בבכי, האלוף וסגנו נפלו

מרסל קיטל הגרמני השאיר מאחור את דמאר, גרייפל וקאבנדיש ועלה למקום השלישי בדרוג המצטבר. אחרי הנפילה של ולוורדה בקטע הראשון, זה היתה תורם של פרום ורומן בארדה ליפול

אמיר ענבר
אמיר ענבר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מרסל קיטל
מרסל קיטל חוגג ניצחון בקטע השני. היה נרגשצילום: Christophe Ena/אי־פי
אמיר ענבר
אמיר ענבר

אחרי ההתרסקות שלו בקטע הפתיחה בטור דה פראנס, מי יודע אם וכיצד יחזור אלחנדרו ולוורדה לרכוב. בגיל 37 הזדקק הספרדי לניתוח בפיקת הברך, והעונה שלו הגיעה לקצה המוקדם. נפילתו בשבת הדגישה כמה מסוכן הענף, ובעיקר שאף אחד לא חסין. לא ולוורדה המנוסה, אפילו לא אלוף הטור וסגנו.

כשהרוכבים מתמודדים לאורך רוב הדרך עם גשם וכבישים רטובים, היה ברור כי הקטע השני היום (ראשון) יהיה יותר מדיווש שגרתי במישור. הוא בהחלט לא היה כזה עבור כריס פרום ורומן בארדה, שכ-30 קילומטרים לסיום היו חלק מחבורת רוכבים שנפלו בתוך מעגל תנועה. שניהם התאוששו וחזרו לדבוקה - פרום רק אחרי שהחליף זוג אופניים - אך רק בימים הבאים יתברר אם ההתרסקויות הללו עוד יגבו את מחירן, גם אם יהיה כבד פחות מזה ששילם ולוורדה.

בקילומטרים האחרונים, לקראת ליאז', סוף סוף יצאה השמש - מאפשרת לכולם לראות בבירור את סופה העגום של קבוצת הבריחה שהובילה בחלק ניכר מהקטע. שני הרוכבים הנותרים מחבורת הבורחים, טיילור פיני ויואן אופרדו, נבלעו קילומטר לסיום על ידי הדבוקה, שהכינה את הקרקע לסיום שגרתי לקטע מישורי בלתי שגרתי: מיאוץ המוני בהשתתפות בכירי הספרינטרים, בו ניצח מרסל קיטל.

האוהדים הגרמנים התאכזבו בקטע הראשון, שהתקיים בדיסלדורף, כשטוני מרטין המקומי הסתפק במקום הרביעי. דווקא הקטע הבא, שאמנם החל בדיסלדורף אך הסתיים בליאז', הניב מנצח גרמני. "יהיה שגוי לומר שלא היו לי ציפיות ושלא היה לחץ, ממש רציתי את הניצחון הזה. זו היתה מטרה גדולה לנצח בקטע שהתחיל בגרמניה", אמר קיטל, שפרץ בבכי אחרי שזכה בקטע טור עשירי בקריירה, משאיר מאחוריו את ארנו דמאר, אנדרה גרייפל ומארק קאבנדיש.

בזכות בונוס עשר השניות שקיבל עלה קיטל למקום השלישי בדרוג המצטבר, במרחק שש שניות מגארנט תומאס, ששמר על החולצה הצהובה. פיני התנחם בלבישת החולצה המנוקדת של מלך ההרים. בלבו יכול פרום להיות רגוע אחרי ששמר על הפער מכל יריביו על התואר. לנוכח הנפילה, השאלה היא מה יגיד לו גופו.

הקטע השני (דיסלדורף - ליאז', 203.5 ק"מ)
1. מרסל קיטל (גרמניה, קוויק סטפ) 4:37:06 שעות
2. ארנו דמאר (צרפת, פרנסה דה ז'ו) זמן זהה
3. אנדרה גרייפל (גרמניה, לוטו) זמן זהה
4. מארק קאבנדיש (בריטניה, דיימנשן דייטה) זמן זהה
5. דילן גרונפגן (הולנד, לוטוNL-ג'מבו) זמן זהה

צמרת הדרוג המצטבר
1. גארנט תומאס (בריטניה, סקיי) 4:53:10 שעות
2. שטפן קונג (שווייץ, BMC) 5+ שניות
3. מרסל קיטל (גרמניה, קוויק סטפ) 6+ שניות
4. וסילי קיריינקה (בלארוס, סקיי) 7+ שניות
5. מתאו טרנטין (איטליה, קוויק סטפ) 10+ שניות
6. כריס פרום (בריטניה, סקיי) 12+ שניות

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ