אמיר ענבר
אמיר ענבר

המחיר על התרסקויות איננו מסתכם רק בכאבים ובפרישה מהטור דה פראנס, כפי שהדגישו היום (שלישי) כמה רוכבים. גם החך סובל. ממיטתו בבית החולים, רוברט חסינק שיתף ברשתות החברתיות תמונה של המזון שקיבל. "ארוחת הבוקר קטנה כמו שכוס הקפה ענק", הלין ההולנדי, שלא שרד את הקטע התשיעי ביום ראשון. לעומתו, טוני גאלופן פרסם תמונה שלו במאפייה. "כמו ילד מול עץ חג המולד", כתב. כל כך הרבה אפשרויות, לפחות עבור מי שעדיין מתחרה.

אחרי יום המנוחה אתמול ולקראת חזרתם לכבישים, 181 הרוכבים הנותרים בטור - ובעיקר הספרינטרים - הזדקקו לפחמימות. הקטע העשירי, המישורי, היה מעין עוד חצי יום מנוחה עבור המתמודדים על החולצה הצהובה, כשכריס פרום שומר על יתרון 18 השניות על פני פאביו ארו. השאלה הגדולה היתה האם מרסל קיטל מסוגל לעשות זאת שוב. השנה, התשובה תמיד זהה.

היו בטור הזה ספרינטים סוערים וספרינטים צמודים שהצריכו פוטו פיניש. היום, 150 מטרים לסיום כבר היה ברור כיצד זה ייגמר. מה שהתחיל כמיאוץ המוני לקו הסיום הפך לספרינט של איש אחד ברגע שקיטל פתח יתרון על ג'ון דגנקולב. ניצחונו הרביעי השנה בקטע בטור היה כמעט קל. "אני לא מאמין", אמר קיטל, "אני מרגיש כאילו שאני חי בבועה קטנה בעולם קטן, זה לא יכול להיות אמיתי".

זה אמיתי, כמו גם הפיכתו לשיאן הגרמני לניצחונות בקטעי טור - 13 בקריירה, לעומת 12 של אריק זאבל האגדי, שהוכתר שש פעמים למלך המאיצים במירוץ. קיטל, מצדו, הולך וסוגר על החולצה הירוקה הראשונה שלו אחרי שארנו דמאר, שהיה סגנו בקטגוריית מלך המאיצים, הודח מהמירוץ ביום ראשון אחרי שלא עמד במגבלת הזמנים בקטע התשיעי. את יריבו הקרוב ביותר עתה, מייקל מת'יוס, הוא מקדים ב-102 נקודות.

מחר יקבל הגרמני עוד הזדמנות לשהות כמה שעות בבועה, בקטע מישורי נוסף. אחר כך תגיע הדבוקה לפירנאים, ועיניהם של פרום, ארו ובארדה שוב יידלקו.

הקטע העשירי (פריגו – ברז'ראק, 178 ק"מ)

1. מרסל קיטל (גרמניה, קוויק סטפ-פלורס) 04:01:00 שעות

2. ג'ון דגנקולב (גרמניה, טרק-סגאפרדו) זמן זהה

3. דילן גרונווחן (הולנד, לוטוNL-ג'מבו) זמן זהה

4. רודיגר סליג (גרמניה, בורה-הנסגרוהה) זמן זהה

5. אלכסנדר קריסטוף (נורווגיה, קטושה-אלפסין) זמן זהה

צמרת הדרוג המצטבר

1. כריס פרום (בריטניה, סקיי) 42:27:28 שעות

2. פאביו ארו (איטליה, אסטנה) 18+ שניות

3. רומן בארדה (צרפת, AG2R) 51+ שניות

4. ריגוברטו אוראן (קולומביה, קאנונדייל-דרפאק) 55+ שניות

5. יקוב פוגלסאנג (דנמרק, אסטנה) 1:37+ שניות

מלך המאיצים (החולצה הירוקה):

מרסל קיטל (גרמניה, קוויק סטפ-פלורס)

מלך ההרים (החולצה המנוקדת):

וורן ברגיל (צרפת, סאנווב)

הצעיר המצטיין (חולצה לבנה):

סיימון ייטס (בריטניה, אוריקה-סקוט)

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ