טור דה פראנס: וורן ברגיל העניק לצרפת ניצחון ביום הבסטיליה

לובש החולצה המנוקדת עשה צעד נוסף בדרך לתואר מלך ההרים, עם ניצחון קטע מתיש בפירינאים שבו התפרקה הדבוקה ללא פחות מ-20 קבוצות. פאביו ארו שרד את ההתקפות עליו

אמיר ענבר
אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
וורן ברגיל מנצח ביום השני בפירינאים
אמיר ענבר
אמיר ענבר

מיקל לאנדה לא הביט לאחור כשהקטע ה-12 אתמול (חמישי) התפוצץ במאות המטרים האחרונים. במקום להפנות מבט ולראות את קשייו של כריס פרום - הרוכב שלו הוא אמור לסייע - הסתכל לאנדה רק קדימה לעבר קו הסיום, מנסה לתפוס את המקום הגבוה ביותר.

ניקולס פורטל, המנהל המקצועי של קבוצת סקיי, הכחיש טענות כאילו נזף בסיום בלאנדה על שלא האט כדי לסייע לפרום. במקום זאת, הוא מצא תועלת בעובדה שלאנדה התקדם למקום השביעי בדרוג המצטבר – גם אם זה קרה ביום שבו פרום איבד את החולצה הצהובה. "כשהמירוץ מתחיל להיות קצת מטורף וקשה לשליטה, טוב שיש שני בחורים חזקים", אמר, "כך יש לך אופציה נוספת".

פורטל ודאי מדבר ברמה התיאורטית בלבד, אבל בשלב הזה, בסיטואציה כזו, אחרי שרגליו הפסיקו להישמע לראשו, פרום לא רוצה לשמוע על "אופציות נוספות" שיש לסקיי. היום, בקטע השני בפירנאים, היה צריך להדגיש כי לסקיי יש אופציה אמיתית אחת לניצחון בטור דה פראנס. למרבה האירוניה, נאלץ לעשות זאת כשהוא שוב רואה את גבו של לאנדה.

שלושה טיפוסים קשים הפכו את הקטע ה-13 לאחר המרכזיים בטור, ולמפרק דבוקה אמיתי. במהלכו נוצרו בכבישים יותר מ-20 קבוצות שונות של רוכבים, כשזו שכוללת שני ספרדים - אלברטו קונטאדור ולאנדה - מובילה לאורך חלק ניכר מהדרך. גם כשקונטאדור הרחק מאחור בדרוג המצטבר, סקיי הרגישה חובה להגיב כשהאלוף לשעבר ברח קדימה. לאנדה נשלח למשימה.

לנדה חולף על פני פרום ביום חמישיצילום: רויטרס

יחד רכבו השניים בחזית, מטפסים ויורדים, מטפסים ויורדים, עד שהודבקו על ידי קבוצת בריחה נוספת, שכללה את וורן ברגיל ונאירו קינטאנה. ארבעה הגיעו לספרינט אחרון אל קו הסיום, אך ביניהם זה היה מירוץ של איש אחד. אחרי 12 שנים שבהן צרפת לא חגגה ניצחון ביום הבסטיליה, גבר ברגיל על קינטאנה וקונטאדור כדי לזכות בקטע ראשון בקריירה. ייתכן שבעוד תשעה ימים בפריז יוכתר למלך ההרים. בינתיים, הפך למלך צרפת.

ביום כזה, בקטע כזה, המובילים בדרוג המצטבר לא היו יכולים לרדוף אחרי כולם. קינטאנה וקונטאדור קיזזו קצת פערים, מראים שעדיין נשאר משהו ברגליהם. ארו שרד את כל ההתקפות של רומן בארדה ובעיקר פרום, וימשיך להחזיק בחולצה הצהובה יום שני ברציפות. ולאנדה? הספרדי סיים רביעי בקטע ועלה למקום החמישי בדרוג, כשהוא רחוק רק 69 שניות מארו ו-63 שניות מפרום. אופציה נוספת.

הקטע ה-13 (סן ז'ירו – פואה, 101 ק"מ):

1. וורן ברגיל (צרפת, סאנווב) 2:36:09 שעות

2. נאירו קינטאנה (קולומביה, מוביסטאר) זמן זהה

3. אלברטו קונטאדור (ספרד, טרק-סגאפרדו) זמן זהה

4. מיקל לאנדה (ספרד, סקיי) 2+ שניות

5. סיימון ייטס (בריטניה, אוריקה-סקוט) 1:39+ דקות

צמרת הדרוג המצטבר:

1. פאביו ארו (איטליה, אסטנה) 55:30:06 שעות

2. כריס פרום (בריטניה, סקיי) 6+ שניות

3. רומן בארדה (צרפת, AG2R) 25+ שניות

4. ריגוברטו אוראן (קולומביה, קאנונדייל-דרפאק) 35+ שניות

5. מיקל לאנדה (ספרד, סקיי) 1:09+ דקות

מלך המאיצים (החולצה הירוקה):

מרסל קיטל (גרמניה, קוויק סטפ-פלורס)

מלך ההרים (החולצה המנוקדת):

וורן ברגיל (צרפת, סאנווב)

הצעיר המצטיין (חולצה לבנה):

סיימון ייטס (בריטניה, אוריקה-סקוט)

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ