טור דה פראנס: פרום וברגיל, מלכי האלפים

הבריטי עבר בשלום את היום האחרון בהרים ומתקרב לזכייה שלישית ברציפות בטור, בעוד הצרפתי ניצח בקטע והבטיח כמעט סופית את תואר מלך ההרים

אמיר ענבר
אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פרום (מקדימה), היום בקטע ה-18
פרום (מקדימה), היום בקטע ה-18צילום: CHRISTIAN HARTMANN/רויטר

"לה קורס", מירוץ הנשים המתקיים במסגרת הטור דה פראנס, הוגבל בשלוש שנותיו הראשונות ליום אחד ונערך בשעות שקודמות לקטע הסיום של הגברים. השנה הוא הורחב לשני קטעים, כשהיום (חמישי) מטפסות הנשים בקול ד'איזואר, כמה שעות לפני שהגברים עשו זאת. אנמיק ואן פלויטן ההולנדית היתה רוכבת הטור הראשון שהגיעה אל הפסגה המיתולוגית. ואז, הגיע תורם של וורן ברגיל וכריס פרום.

בעוד קטגוריית מלך המאיצים (החולצה הירוקה) ידעה תהפוכות, ברגיל ישב בביטחה במהלך הטור על הכס של מלך ההרים. היום שם את החותמת הכמעט סופית על זכייתו בחולצה המנוקדת, בצורה המפוארת ביותר. קילומטר לסיום, אחרי שסגר את הפעם מהמוביל בקטע, דרווין אטאפומה, הדגיש הצרפתי מי המלך במירוץ הזה. פריצה פתאומית הביאה אותו ראשון לפסגת קול ד'איזואר, והעניקה לו ניצחון שני בקטע בטור הנוכחי. כל מה שהוא צריך עכשיו זה להגיע לפריז ביום ראשון.

"אני לא מאמין, זה כמו חלום בשבילי", אמר ברגיל, רוכב סאנווב, שגם עומדת לזכות בחולצה הירוקה בזכות מייקל מת'יוס. יחד, הביאו לה השניים ארבעה ניצחונות בקטעים בטור הזה. "עכשיו", ציין ברגיל, "זה 2-2 (בינינו)".

הסכנות שעומדות בדרכו של ברגיל – תאונה, תקר – הן ככל הנראה גם אלו שמפרידות בין פרום לבין התואר. 179.5 קילומטרים ביום האחרון באלפים, לרבות שני טיפוסי ענק, עברו כשיריביו של האלוף אינם מצליחים לסכנו, עד שרומן בארדה הקדים אותו בספרינט אל קו הסיום כדי לסיים שלישי ולזכות בבונוס של ארבע שניות. כל מה שהדבר עשה הוא להחזיר את הצרפתי למקום השני בדרוג ולצמק את הפער מהחולצה הצהובה ל-23 שניות.

כדי לזכות בטור דה פראנס הנוכחי, בארדה הזדקק ליותר מכך בקטע הזה. ריגוברטו אוראן איבד שתי שניות בהשוואה לפרום ופאביו ארו בכלל התפוגג. כשהטיפוסים הגדולים נמצאים מאחוריו ולפניו קטע נוח יחסית מחר ומירוץ נגד השעון בשבת, נסללה דרכו של פרום לזכייה רביעית בטור, ושלישית ברציפות.

זה עדיין קרוב", נזהר פרום, "אם הכל יילך בסדר אני אוהב את סיכויי במירוץ נגד השעון, אבל הכל יכול לקרות". ובכל זאת, יכול להיות שהשאלה הגדולה כעת היא האם ואן פלויטן תזכה בתואר של הנשים.

הקטע ה-18 (בריאנסון – איזואר, 179.5 ק"מ):

1. וורן ברגיל (צרפת, סאנווב) 4:40:33 שעות

2. דרווין אטאפומה (קולומביה, UAE) + 20 שניות

3. רומן בארדה (צרפת, AG2R) + 20 שניות

4. כריס פרום (בריטניה, סקיי) + 20 שניות

5. ריגוברטו אוראן (קולומביה, קאנונדייל-דרפאק) + 22 שניות

צמרת הדרוג המצטבר:

1. כריס פרום (בריטניה, סקיי) 78:08:19 שעות

2. רומן בארדה (צרפת, AG2R) + 23 שניות

3. ריגוברטו אוראן (קולומביה, קאנונדייל-דרפאק) + 29 שניות

4. מיקל לאנדה (ספרד, סקיי) + 96 שניות

5. פאביו ארו (איטליה, אסטנה) + 1:55 דקות

מלך המאיצים (החולצה הירוקה):

מייקל מת'יוס (אוסטרליה, סאנווב)

מלך ההרים (החולצה המנוקדת):

וורן ברגיל (צרפת, סאנווב)

הצעיר המצטיין (חולצה לבנה):

סיימון ייטס (בריטניה, אוריקה-סקוט)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ