אמיר ענבר
אמיר ענבר

"רכבתי עם ראשי במקום עם רגליי", סיפר רומן בארדה אחרי הופעתו החלשה במירוץ נגד השעון בשבת, שעלתה לו במקום השני בטור דה פראנס וכמעט דירדרה אותו אל מחוץ לפודיום. היום (ראשון) הגיע תורו של הלב לשלוט במירוץ; קלישאתי, אבל נכון.

נכון, כי למרות שרק שנייה הפרידה בין מיקל לאנדה לבין בארדה והמקום השלישי, היה ברור שהספרדי לא יפעל נגד קוד ההתנהגות של הדבוקה במהלך הקטע ה-21 והאחרון. נכון בגלל שכריס פרום וחבריו לקבוצת סקיי הרשו לעצמם לשתות בירה ושמפניה בזמן הרכיבה, יודעים היטב שהמלאכה הקשה כבר הושלמה. נכון משום שסיריל גוטייה, רוכב AG2R, ניצל את המצלמות כדי להציג בזמן הקטע דף שעליו בקשת נישואין. נכון משום שהקהל בשאנז אליזה ידע להיפרד כראוי מתומה ווקלר, הרוכב המקומי שבגיל 38 הגיע לקו הסיום של הקריירה.

כשכל כל הרבה מירוצים משתלבים זה בזה בתוך טור דה פראנס אחד, כשכל כך הרבה רוכבים נמצאים שם בעיקר כדי לעזור לאחרים, כשהדרך מתפרשת על פני יותר מ-3,500 קילומטרים, רק עצם ההגעה לקו הסיום היא הישג. 167 רוכבים עמדו בכך. ולמאיצים שביניהם, המתין דובדבן: הספרינט אל קו הסיום והזכות לנצח בקטע היוקרתי בפריז. זה הלך לדילן גרונווחן ההולנדי, שברח מוקדם, שרד הסתערות מאוחרת של אנדרה גרייפל והשיג בגיל 24 את הניצחון הגדול בקריירה שלו עד כה.

זמן קצר אחר כך, הגיעו לקו הסיום גם פרום ושאר הרוכבים של סקיי. הם לא היו צריכים למהר לשום מקום. "כל זכייה היתה כל כך ייחודית", אמר הבריטי שהפך לאלוף הטור בפעם הרביעית, והשלישית ברציפות, "כולם מיוחדים, אבל זה ייזכר כקרב הכי צמוד והכי קשה. יש משהו קסום בשאנז אליזה אחרי שהשקעת שלושה שבועות במחשבה על הרגע הזה".

הקטע ה-21 (מונז'רון – שאנז אליזה, 103 ק"מ):

1. דילן גרונווחן (הולנד, לוטוNL-ג'מבו) 2:25:39 שעות

2. אנדרה גרייפל (גרמניה, לוטו-סודל) זמן זהה

3. אדוולד בואסון האגן (נורווגיה, דיימנשן דייטה) זמן זהה

4. נאסר בוהאני (צרפת, קופידיס) זמן זהה

5. אלכסנדר קריסטוף (נורווגיה, קטושה-אלפסין) זמן זהה

צמרת הדרוג המצטבר:

1. כריס פרום (בריטניה, סקיי) 86:20:55 שעות

2. ריגוברטו אוראן (קולומביה, קאנונדייל-דרפאק) + 54 שניות

3. רומן בארדה (צרפת, AG2R) + 2:20 דקות

4. מיקל לאנדה (ספרד, סקיי) + 2:21 דקות

5. פאביו ארו (איטליה, אסטנה) + 3:05 דקות

מלך המאיצים (החולצה הירוקה):

מייקל מת'יוס (אוסטרליה, סאנווב)

מלך ההרים (החולצה המנוקדת):

וורן ברגיל (צרפת, סאנווב)

הצעיר המצטיין (חולצה לבנה):

סיימון ייטס (בריטניה, אוריקה-סקוט)

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ