דפני סחיפרס ניצחה ב-200 מטר, בריטני ריס היא אלופת העולם בקפיצה לרוחק

ההולנדית שמרה על התואר העולמי, טה-לו מחוף השנהב הוסיפה כסף ב-200 לכסף ב-100. הקופצת האמריקאית, שזכתה לפני חמש שנים בתואר האולימפי בבירת אנגליה, הרגישה בבית וקבעה 7.02 מטר שהקנו לה את המקום הראשון

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דפני סחיפרס זוכה ב-200 מטר
דפני סחיפרס זוכה ב-200 מטר. פיצתה על האכזבה מריוצילום: LUCY NICHOLSON/רויטרס

דפני סחיפרס, ההולנדית הנפלאה, אלופת העולם ב-200 מטר מבייג'ין שנחלה אכזבה בשנה שעברה כשסיימה במקום השני בריו, עשתה את המצופה ממנה ושמרה על התואר העולמי כשניצחה בגמר הערב (שישי), עם 22.05 שניות. מארי ג'וזה טה-לו מחוף השנהב, שזכתה במדליית כסף ב-100 מטר, הוסיפה מדליה דומה ב-200, עם שיא לאומי של 22.08 שניות. שוני מילר אואיבו מבהאמה, האלופה האולימפית ב-400 מטר, סיימה שלישית כשהיא מקדימה את הגיבורה המקומית דינה אשר סמית', שסיימה רביעית.

בריטני ריס האמריקאית, שזכתה לפני חמש שנים בדיוק בתואר האולימפי בקפיצה לרוחק בלונדון, הרגישה בבית והשיבה לעצמה את התואר העולמי עם 7.02 מטר בקפיצה השנייה שלה, כשהיא פוסלת אחר כך בשאר הנסיונות.

ריס, שלוש פעמים אלופת עולם ברציפות (2009, 2011, 2013), הקדימה את דריה קלישינה, הרוסיה שמתחרה באופן עצמאי (בגלל העונש של התאחדות האתלטיקה הבינלאומית כלפי האתלטים הרוסים), שזכתה במדליית הכסף עם 7.00 מטר בדיוק - הישגה הטוב ביותר השנה.

אלופת העולם היוצאת מבייג'ינג 2015, טיאנה ברטולה האמריקאית הוותיקה, שהיתה אלופת עולם עוד ב-2005, סיימה שלישית עם 6.97 מטר, כשהיא דוחקת ברגע האחרון את איבנה ספאנוביץ' הסרבית, בעלת הארד מריו, מהפודיום למקום הרביעי בגלל סנטימטר אחד.

ההפתעות ממשיכות ליפול באליפות העולם והאמריקאים ממשיכים להפגין אליפות מעולה. הפעם היתה זו אלה קובורן, הזוכה בארד ב-3000 מכשולים בריו, שהפכה לאמריקאית הראשונה אי פעם לזכות במרוץ המכשולים באירוע גלובלי, כשהדהימה עם 9:02.58 - שגם מהווה שיא אליפות. בת ארצה קורטני פישר סיימה שניה ואילו אלופת העולם הקנייתית, הווין קינייג ג'פקמוי, סיימה רק שלישית. שיאנית העולם והאלופה האולימפית רות' ג'בט שמייצגת את בחריין הובילה רוב הריצה, אך נחלשה וסיימה רק במקום הרביעי.

פאבל פאיידק הפולני זכה בפעם השלישית ברציפות בתואר אלוף העולם ביידוי פטיש כשניצח עם יידוי של 79.81 מטר. בן ארצו וחברו לאימונים וויצ'ך נוביצקי שוב סיים במקום השלישי, כמו לפני שנתיים באליפות העולם וכמו בשנה שעברה באולימפיאדה וגם באליפות אירופה. וארלי פרונקין הרוסי שמשתתף באופן עצמאי זכה במדליית הכסף.

בריטני ריס, הערב בלונדון. שוב אלופת עולםצילום: DYLAN MARTINEZ/רויטרס

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ