אורי טלשיר
אורי טלשיר

נעה מינצקר בת ה-24 הגיעה היום (שני) להישג המשמעותי בחייה, עם פתיחת אליפות העולם בג'ודו הנערכת בבודפשט. הג'ודוקא המתחרה במשקל עד 48 ק"ג, הצליחה להעפיל עד רבע גמר אליפות העולם, עד שנעצרה בידי המדורגת הבכירה בעולם ועברה לבית הניחומים, שם נוצחה והודחה סופית.

בקרב הראשון שלה, מינצקר גברה על הגרמנייה קתרינה מנץ בוואזארי, ובשמינית הגמר ניצחה בוואזארי את הפורטוגלית ג'ואנה דיוגו. ברבע הגמר ניצבה מולה המשוכה הקשה מכולן - אוטגונצצג גאלבאדראך, המדורגת ראשונה בעולם ומדליסטית הארד מאולימפיאדת ריו. המונגולית שמייצגת את קזחסטן היתה דומיננטית וייצרה שני וואזארי בדרך לחצי הגמר. מינצקר כאמור נבלמה, אך בגלל שהתקדמה עד רבע הגמר קיבלה הזדמנות להגיע לפודיום דרך הרפסז'. 

מינצקר, עבורה זוהי אליפות עולם ראשונה לבוגרות, פגשה בקרב הראשון של בית הניחומים את הסרבית מיליצה ניקוליץ'. הקרב היה מאוזן, אך דקה ורבע לסיום הצליחה ניקוליץ' להשיג וואזארי. בזמן שנותר, מינצקר לא יצרה התקפה, הודחה וסיימה את התחרות במקום השביעי, הישג ראוי כשלעצמו וכמובן המשמעותי ביותר שלה עד היום.

באותה קטגוריה של 48 ק"ג, שירה ראשוני נראתה מצוין בפתיחת היום עם ניצחון מובהק על יריבה ויאטנמית, ולאחר מכן הופעה מרשימה מול האוקראינית מרינה צ'רניאק, שגברה עליה באולימפיאדת ריו. הפעם, ראשוני ניצחה עם ואזארי שהפך לריתוק מצוין על הקרקע, בדרך לשמינית הגמר. שם, פגשה הישראלית את הרוסייה אירינה דולגובה, בקרב צמוד שנגרר לניקוד זהב. אחרי 7:49 דקות ללא ניקוד, ראשוני קיבלה עונש על תפיסה ברגל - בריו מקרה דומה הוביל לפסילתה - והודחה מהתחרות בצורה דרמטית. 

במשקל עד 60 ק"ג לגברים, דניאל בן דוד הוביל על האוזבקי דיורבק אורוזבוייב, לפני שנכנע באיפון והודח אחרי קרב אחד. 

מחר (שלישי) יתחרו ארבעה ישראלים: במשקל עד 52 ק"ג לנשים, יתמודדו האולימפית גילי כהן והצעירה אריאל בצלאל. במשקל עד 66 ק"ג לגברים, יתחרו טל פליקר וברוך שמאילוב. האחרון צפוי לדלג אוטומטית לשלב הבא, משום שהוגרל מול יריב אלג'יראי שכנראה לא יופיע לקרב.

נעה מינצקר. מקום שביעי באליפות העולםצילום: פייסבוק

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ