פורמולה 1: לואיס המילטון עקף את סבסטיאן פטל ועלה לצמרת דרוג הנהגים

אחרי ששבר בשבת את שיאו של מיכאל שומאכר למספר הפול פוזישנים הרב בהיסטוריה, המילטון ניצח היום בגראנד פרי באיטליה ועלה לצמרת על חשבון פטל עם 238 נקודות

אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המילטון
אמיר ענבר

המהפך הראשון הושלם בשבת כשלואיס המילטון השיג את הפול פוזישן ה-69 בקריירה, הופך לשיאן הבלעדי ומשאיר מאחור את מיכאל שומאכר. היום (ראשון) הוא עשה זאת גם לסבסטיאן פטל. הבריטי ניצח בגראנד פרי האיטלקי במונזה ועלה לראשות דרוג הנהגים, כשהוא מקדים את הגרמני בשלוש נקודות.

הקשיים של פרארי ופטל בבלגיה בשבוע שעבר ובאיטליה היו צפויים, לנוכח העובדה שהמסלולים האלה משחקים לטובת מרצדס והמנוע החזק שלה. ועדיין, הפערים הגדולים במקצה הדרוג במונזה הפתיעו את הגרמני; הוא וקימי רייקונן, נהגי פרארי, היו אטיים מהמילטון ביותר מ-2.4 שניות. "אינני יודע מדוע זה קרה, משהו לא התחבר", אמר פטל וניסה להתנחם: "צריך להיות כיף יותר להתחיל מנקודה אחורית יותר".

פטל, שזינק שישי, אולי נהנה כשרייקונן איפשר לו לעקוף וכאשר עבר את אסטבן אוקון ולאנס סטרול, בדרך למקום השלישי, אך בכך הסתיים הבילוי שלו. גם היום לא הצליחו בפרארי להבין מדוע מרצדס כל כך מהירה יותר. ואם הבינו, לא הצליחו לעשות דבר בעניין. המילטון ניצח בקלות ו-ואלטרי בוטאס העניק למרצדס גם את המקום השני.

"אני אוהב להיות באיטליה, אוהב את התשוקה של האוהדים, במיוחד אוהדי פרארי", אמר המילטון חרף קריאות הבוז שספג מקהל המקומי, תומך פרארי ברובו. פטל התעקש שנהנה מהמירוץ והוסיף: "יש לנו מכונית חזקה מאוד ויהיה לנו סוף חזק מאוד לעונה". הוא זקוק לכך; למירוץ בסינגפור בעוד שבועיים, כבר יגיע פטל כנרדף שהפך לרודף.

מקס ורסטאפן ודניאל ריקארדו שימשו כרודפים לאורך כל המירוץ, לאחר שעונשים שספגו בגלל החלפת רכיבי מנוע דחקו אותם מהמקום השני והשלישי במקצה הדרוג אל ה-13 וה-16 בזינוק, בהתאמה. ורסטאפן התקדם למקום השמיני תוך הקפה, אבל המזל איננו איתו השנה גם כשהרד בול סביבו אינה מתפרקת בעצמה. להתפרקות הפעם גרם מגע עם הוויליאמס של פליפה מאסה, ששלח את ורסטאפן להחלפת כנף קדמית ודחק אותו לאחור. בעוד ההולנדי מגרד מקום עשירי ונקודה, למרות התנגשות נוספת עם רומן גרוז'אן, ריקארדו ייצר עוד הופעה נהדרת כדי לתפוס את המקום הרביעי. שני נהגים, מכונית זהה לכאורה, וגורלות שונים.

גורל המירוץ של פרננדו אלונסו נחרץ סופית רק הקפה לסיום, כשמקלארן קראה לו לפרוש ולחזור למוסך, אבל הרבה לפני כן היה ברור שהמירוץ של הספרדי לא הולך לשום מקום. שבוע נוסף שבו השמיע תלונות קולניות במכשיר הקשר לא הוסיפו בריאות למקלארן, שעדיין אינה יודעת אם אלוף העולם לשעבר יואיל להישאר עונה נוספת. גם בנוגע לזהות אלוף העולם הבא, הכל פתוח לחלוטין.

צמרת הדרוג באיטליה:

1. לואיס המילטון (מרצדס)
2. ואלטרי בוטאס (מרצדס)
3. סבסטיאן פטל (פרארי)
4. דניאל ריקארדו (רד בול)
5. קימי רייקונן (פרארי)
6. אסטבן אוקון (פורס אינדיה)
7. לאנס סטרול (וויליאמס)
8. פליפה מאסה (וויליאמס)
9. סרחיו פרס (פורס אינדיה)
10. מקס ורסטאפן (רד בול)

צמרת דרוג הנהגים:

1. לואיס המילטון (מרצדס) 238 נקודות
2. סבסטיאן פטל (פרארי) 235 נקודות
3. ואלטרי בוטאס (מרצדס) 197 נקודות
4. דניאל ריקארדו (רד בול) 144 נקודות
5. קימי רייקונן (פרארי) 138 נקודות

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ