מוטוGP: מארק מארקז זכה באליפות העולם בפעם הרביעית

הרוכב הספרדי בן ה-24 מקבוצת רפסול הונדה השלים תואר רביעי בחמש עונות, בסיומה של עונה מרתקת והפכפכה

אמיר ענבר
אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מארקז חוגג, היום
אמיר ענבר
אמיר ענבר

חמש הקפות לסיום הגראנד פרי הספרדי היום (ראשון), החלו החגיגות במוסך של רפסול הונדה. אנדראה דוביציוזו, רוכב הקבוצה היריבה דוקאטי, ירד מהמסלול ונאלץ לפרוש. בעודו דוביציוזו חוזר אל רחבת הטיפולים ברגל וזוכה למחיאות כפיים מאנשי קבוצתו, מארק מארקז נותר על המסלול, משלים את המירוץ האחרון של עונת 2017 במוטוGP כאשר אליפות העולם הרביעית כבר בכיסו.

זה תמיד היה התסריט הסביר ביותר, לנוכח העובדה שמארקז נזקק למקום ה-11 בלבד במירוץ הסיום בוולנסיה כדי להבטיח את זכייתו באליפות. בזינוק הוא אמנם איבד את ההובלה ליוהאן זרקו ובהמשך אפילו ירד מהמסלול בעצמו והידרדר למקום החמישי, תוך שבדרך נס ומיומנות אישית נדירה הוא נמנע מנפילה, אבל גם באותם רגעים הכל היה בידיים וברגליים שלו.

לא תמיד היה זה כך בעונה מרתקת והפכפכה. מארקז, שפתח אותה עם שתי פרישות בחמישה מירוצים וניצחון אחד בלבד בשמונת הראשונים, סיפק את המהפך האחרון בשבועות האחרונים; שלושה ניצחונות בארבעה מירוצים הקנו לו את ההובלה בדרוג הרוכבים והביאו את דוביציוזו למירוץ האחרון בנחיתות גדולה. לנוכח העובדה שהאיטלקי היה תקוע רוב המירוץ במקום החמישי – כשבינו לבין מארקז מתעקש לחצוץ אפילו חורחה לורנסו, חברו לקבוצה של דוביציוזו, נאמן לבן ארצו הספרדי יותר מאשר לחברו לקבוצה – מהפך דרמטי מעולם לא היה בקלפים גם לפני שפרש.

בעוד דני פדרוסה מנצח במירוץ וזרקו בן ה-27 מסיים את עונתו הראשונה בסבב עם המקום השני, דורג מארקז שלישי והתפנה לחגוג את זכייתו הרביעית בתואר העולמי בחמש עונות בלבד בסבב. אחרי שאיבד את תוארו בעונתו השלישית במוטוGP, האיץ את תהליך ההתבגרות והשתלט מחדש על הסבב. לרשימת שיאיו הוסיף הספרדי בן ה-24 גם את השורה "הרוכב הכי צעיר שמוכתר שש פעמים לאלוף בכל הקטגוריות". והוא רק התחיל.

מארקז, היום. האיץ את תהליך ההתבגרות והשתלט מחדש על הסבבצילום: JOSE JORDAN/אי־אף־פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ