אמיר ענבר
אמיר ענבר

הזיקוקים האירו היום (ראשון) את שמי המסלול באבו דאבי, מספקים את התמונה האחרונה לעונת 2017 בפורמולה 1. לפחות משהו הצליח לייצר שם זיקוקים, לנוכח העובדה שמירוץ הסיום לא עשה זאת. בעונה ארוכה של 20 מירוצים, כשאליפויות הנהגים והיצרניות הוכרעו כבר מזמן, גם מי שהספורט המוטורי נמצא בדמו - כמו מאות אנשי הצוות של הקבוצות - עלול כבר לחוש שמקיזים אותו.

כך גם נראה הגראנד פרי של אבו דאבי, 55 הקפות בהן לא קרה כמעט דבר. ואלטרי בוטאס, לואיס המילטון וסבסטיאן פטל זינקו בסדר הזה ולא זזו ממנו, כשהפיני מציין את ניצחונו השלישי העונה אך לא גוזל מהגרמני את הסגנות בדרוג הנהגים. פה ושם היו התרחשויות - התקלה המסורתית של דניאל ריקארדו, שגילה בתקופה האחרונה איך הרגיש מקס ורסטאפן מוקדם יותר העונה - אך בסופו של דבר, חבורת אנשים עייפים העבירו את הזמן עד היציאה לחופשה. פליפה מאסה פרש עם נקודה והמקום העשירי – אחד מאחורי, כמה מוכר לו, פרננדו אלונסו.

את המשמעות שנותרה למירוץ הסיום של 2017 הדגישה העובדה שעוד לפני שיצא לדרך, כבר עבר הפוקוס ל-2018. על הפרק: השאלה מי מבין המילטון ופטל – ארבע אליפויות עולם לכל אחד – יזכה לגעת ראשון בחואן מנואל פאנחיו המיתולוגי, שזכה בחמישה תארים בשנות החמישים. "סוג של הסנדק של הספורט המוטורי עבורנו", הגדיר הבריטי את פאנחיו.

"הצעד האחרון הוא תמיד הקשה ביותר, אבל הקבוצה מוכנה", התייחס פטל, שניצח השנה בחמישה מירוצים, להתקדמות שביצעה פרארי, "עשינו את הצעד הגדול מכולם. בסוף לא היינו טובים מספיק לקחת את זה למירוץ האחרון, אבל עדיין נותר הרבה פוטנציאל". המילטון, האלוף המכהן, קבע: "לא משנה אילו חולשות יש לסבסטיאן, הוא יעבוד עליהן בחורף. אף אחד איננו מושלם, גם לי יש דברים לעבוד עליהם. הוא ירים את הרף בשנה הבאה וגם אני אצטרך לעשות זאת".

צמרת הדרוג באבו דאבי:

1. ואלטרי בוטאס (מרצדס)

2. לואיס המילטון (מרצדס)

3. סבסטיאן פטל (פרארי)

4. קימי רייקונן (פרארי)

5. מקס ורסטאפן (רד בול)

6. ניקו הולקנברג (רנו)

7. סרחיו פרס (פורס אינדיה)

8. אסטבן אוקון (פורס אינדיה)

9. פרננדו אלונסו (מקלארן)

10. פליפה מאסה (וויליאמס)

צמרת דרוג הנהגים:

1. לואיס המילטון (מרצדס) 363 נקודות

2. סבסטיאן פטל (פרארי) 317 נקודות

3. ואלטרי בוטאס (מרצדס) 305 נקודות

4. קימי רייקונן (פרארי) 205 נקודות

5. דניאל ריקארדו (רד בול) 200 נקודות

6. מקס ורסטאפן (רד בול) 168 נקודות

צמרת דרוג היצרניות:

1. מרצדס 668 נקודות

2. פרארי 517 נקודות

3. רד בול 368 נקודות

4. פורס אינדיה 187 נקודות

5. וויליאמס 83 נקודות

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ