ג'סטין גאטלין, אלוף העולם ב-100 מטר, שוב הסתבך בפרשת סמים

במסגרת תחקיר של "דיילי טלגרף" טען סוכנו של האתלט כי הוא נוטל חומרים משפרי ביצועים. גאטלין פיטר את מאמנו דניס מיצ'ל, והפרשה נחקרת על ידי הסוכנות האמריקאית למניעת סימום בספורט

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'סטין גאטלין
ג'סטין גאטלין. טוען לחפותוצילום: Tim Ireland/אי־פי

ג'סטין גאטלין, אלוף העולם בריצת 100 מטר, חשוד במעורבות בפרשת סמים חדשה שבמסגרתה הציעו אנשי צוותו לספק בחשאי משפרי ביצועים. העיתון הבריטי "דיילי טלגרף" חשף אמש (שלישי) כי מאמנו וסוכנו של גאטלין חשודים באספקת מרשמים כוזבים ובהברחת משפרי ביצועים לארה"ב, וכי הפרשה נחקרת על ידי הסוכנות האמריקאית למניעת סימום בספורט (USADA).

במסגרת התחקיר ביקרו עיתונאים סמויים במחנה האימונים של גאטלין בפלורידה והציגו עצמם כמי שמעוניינים להפיק סרט שבמרכזו אתלט מסומם, ומחפשים חומרים "שיכניסו את השחקן לכושר". המאמן דניס מיצ'ל והסוכן רוברט ואגנר הציעו, כך על פי התחקיר, לספק טסטוסטרון והורמון גדילה ואמרו כי החומרים יועברו באמצעות רופא באוסטריה בתמורת 250 אלף דולר. עוד נכתב כי באחת הפגישות אמר ואגנר כי גאטלין עצמו נוטל משפרי ביצועים.

גאטלין הגיב הבוקר לגילויים ואמר כי הוא "מופתע ומזועזע" מהטענות וכי פיטר את מיצ'ל, אצן עבר מפורסם שהורשע בעצמו בשימוש בחומרים אסורים, מיד כשהעניין נודע לו. "אני לא משתמש ולא השתמשתי במשפרי ביצועים", כתב גאטלין בן ה-35 בהודעה בדף האינסטגרם שלו. "הופעתי והזדעזעתי לגלות למאמני יש קשר או מראית עין של קשר לחשדות הללו. פיטרתי אותו כששמעתי על זה. כל האפשרויות המשפטיות מונחות על השולחן מאחר שלא אאפשר להפיץ עלי שקרים בצורה כזו".

USADA והיחידה ליושרה בהתאחדות האתלטיקה של ארה"ב מסרו "מידע מודלף משחק תפקיד מרכזי בחקירות למניעת סימום בספורט" וכי החקירה בעניין תהיה מלאה. הוועד האולימפי הבינלאומי מסר כי יש לו אמון מלא בעבודת רשויות הספורט, בעוד שנשיא התאחדות האתלטיקה הבינלאומית, סבסטיאן קו, אמר כי ההאשמות נגד גאטלין ואנשיו "קשות מאוד". אנשיו של גאטלין מכחישים כל קשר לנאמר בתחקיר.

גאטלין הוא דמות שנויה במחלוקת בספורט בכלל ובאתלטיקה בפרט לאורך הקריירה עתירת ההישגים שלו. הוא ריצה שני עונשי השעיה (2001 ו-2006) בגין שימוש במשפרי ביצועים ובאליפות העולם האחרונה צויר על ידי התקשורת כ"איש הרע" שגבר על יקיר הספורט הנקי, שיאן העולם יוסיין בולט.

לפי התחקיר, מיצ'ל ו-ואגנר הוקלטו אומרים כי השימוש במשפרי ביצועים באתלטיקה עדיין נפוץ מאוד וכי עדיין ניתן לחמוק מהבדיקות התכופות שמבצעות רשויות הספורט.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ