קוריאה המאוחדת ואתלט נטול חולצה בלטו בטקס הפתיחה של משחקי החורף

אולימפיאדת החורף בפיונגצ'אנג יצאה לדרך רשמית עם טקס פתיחה שהציג תמונה פסטורלית של קוריאה השלמה, כמו גם לוחם טקוואנדו לשעבר ששחזר את הצלחתו מריו באותו מעמד. אלכסיי ביצ'נקו נשא את הדגל הישראלי

איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צפון ודרום קוריאה במשחקי החורף
אתלטים מדרום וצפון קוריאה צועדים יחד בטקס הפתיחהצילום: David J. Phillip/אי־פי

המשחקים האולימפיים בפיונגצ'אנג יצאו היום (שישי) לדרך באופן רשמי, עם טקס הפתיחה המסורתי. כיאה למשחקים שיציגו משלחת של דרום קוריאנים וצפון קוריאנים הצועדים ביחד - ואפילו מתחרים (יותר נכון מתחרות יחד) בנבחרת הוקי הנשים - מארגני הטקס שמו דגש על מסרים של שלום ואחווה, והציגו אותם דרך ההיסטוריה והפולקור של קוריאה. הטקס היה רווי בתלבושות מסורתיות, דמויות וחיות עתיקות (כמו הפניקס הקוריאני, חצי אדם-חצי ציפור המופיע רק בעיתות שלום), וסמלים מסורתיים של איזון.

לאחר שלושה קטעים אמנותיים קצרים באופן יחסי, החלה צעדת המשלחות לתוך האיצטדיון האולימפי. הנבחרת ה-60 שנכנסה היתה ישראל, מובלת על ידי נושא הדגל אלכסיי ביצ'נקו, שרק הבוקר סיפק הופעה נפלאה בתחרות הקבוצתית בהחלקה אמנותית וסיים במקום השני במקצה הריקוד הקצר. המשלחת הישראלית, שמונה עשרה ספורטאים, היא הגדולה אי פעם למשחקי החורף.

המשלחת הישראלית צועדת בפיונגצ'אנגצילום: Sean Haffey/אי־פי

כמה מדינות לפני ישראל, נכנסה משלחת הספורטאים הרוסים שייתחרו תחת הדגל האולימפי. המשלחת הענקית,  שלא הובלה על ידי נושא דגל רוסי אלא על ידי פעילה מקומית, זכתה לתשואות רבות מהקהל. 

הטקס כולו נערך בקור של מינוס שלוש מעלות, שממשיכות לצנוח ככל שמתקדם הערב. בסך הכל משתתפות במשחקים 91 מדינות, להן לוקח בסך הכל 56 דקות בדיוק לצעוד לתוך האיצטדיון. הרגע הגדול של קוריאה הגיע בסוף התהלוכה: אחרונה חביבה צעדה המארחת, תחת דגל מאוחד, כששני אתלטים - אחד  מהדרום ואחת מהצפון - נושאים את הדגל שמציג את תמונתה של קוריאה השלמה. הספורטאים צעדו במשלחת זה לצד זה, לבושים בלבן, מנופפים כולם בדגלים קטנים הנושאים את אותו הסמל. 

אבל עם כל הכבוד לקוריאה, הרגע שבאמת "ישבור את האינטרנט" הגיע כמה דקות קודם לכן: פיטה טאופטופואה, לוחם הטקוואנדו שייצג את טונגה בריו והעפיל גם למשחקי פיונג'צאנג כגולש סקי, נשא שוב את הדגל - ושוב עלה בחצאית מסורתית וללא חולצה, כשפלג גופו העליון משוח בשמן, חרף התנאים הקרירים. שיהיה לו בהצלחה בתחרויות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ