בלוג האיגרוף |

תמו טקסי החניכה, דיאונטיי וויילדר הגיע בשעה טובה למצוות

אחרי שנראה גמור וניצל רק על ידי השעון, דיאונטיי וויילדר שב מהבור העמוק ביותר לניצחון בנוק-אאוט על לואיס "קינג-קונג" אורטיז. כעת, משכל הטקסים תמו, הוא מחכה לקרב על הבכורה מול אנתוני ג'ושוע - שרק צריך להגיד איפה ומתי

גיל ססובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
וויילדר חוגג, אורטיז על החבלים. ""אלוף תמיד מוצא דרך לחזור וזה מה שעשיתי הלילה"
גיל ססובר

בסיבוב השביעי מכת נגד ימנית של לואיס "קינג-קונג" אורטיז פגעה בוויילדר. אורטיז עט על המציאה והפיל עליו לחי של חמור. זו הייתה שמאלית (במקרה הזה קינג-קונג הוא שמאלי) שהורידה עד היום עשרים וארבע גולגלות. וויילדר רק הצליח לתפוס את הקובני, לחבק אותו, להיצמד אליו כמו אל פסוקי הקודש. אבל השופט נתן לטבח להמשיך. אורטיז פגע בגוף של האמריקאי הענק (2.01 מטרים), בעוד זה רק מנסה להמשיך ולחבק. אורטיז לא הניח לו, המשיך והמשיך, והכל נחת.

היה זה הרגע המכונן של וויילדר. כמו עלי בסיבוב החמש עשרה מול פרייזר ב-71' במדיסון סקוור גארדן, בו הוא הוא קם אחרי שנייה בודדת על הקנבאס. "הרצפה היא לא מקום לאלופים", אמר אז עלי. וויילדר התפלל כי הוא לא יפגוש את אלוהיו. אם השופט היה מפסיק את הקרב איש לא היה בא אליו בטענות. וויילדר נראה גמור, זה היה רק עניין של שניות עד שהנזק יהיה בלתי הפיך. הוא בקושי עמד על רגליו, איש לא הבין מה מחזיק אותו - כאילו חוטים של מעלה אוחזים בו ואינם נותנים לו ליפול. אבל אז בא הפעמון. וויילדר ישב בפינה, הניד את ראשו, כאילו אומר - "כן. כן. כן". הוא ידע שהוא עמד בפרץ. אורטיז נתן כל מה שהיה לו, והוא נשאר עומד על רגליו.

בסיבוב העשירי הוא בא על שכרו. השניים החליפו מהלומות, וכמו בסרטים, פגעו יחד האחד בשני, אלא שוויילדר התאושש קודם ויצא למסע משלו. זו הייתה הפעם הראשונה בערב הזה שבו הוא חזר לסגנון הבלתי משופשף שלו, שנראה כמו של ילד בן עשרה שהולך מכות, ולא כמו של אלוף עולם במשקל כבד. אבל זה הסגנון שהביא לו 38 נוקאאוטים מתוך 39 קרבות עד היום.

הוא זרק את ידיו גבוה, מהצדדים, וכמו משוטים הן נחתו על ראשו של הקובני. כולם מכירים את הכוח באגרופים של "מפציץ הברונזה" מאלבמה. קינג קונג נפל. שני אגרופיו על הקנבס, ראשו קבור ברצפה. הוא עוד קם, אבל נטול אמונה. הוא שחרר את השד מהבקבוק, והשד עט עליו עם כל מה שהיה לו. אחרי עוד כמה שניות הוא נפל שוב. השופט הפסיק את הקרב. נוק אאוט טכני, אבל שוב - כזה שאיש לא יבוא אליו בטענות. אורטיז נשאר על הרצפה. רק הרופא בא לראות מה הנזק.

"בטח שיש לו איכויות - לכל מתאגרף קובני חובב יש איכויות" אמר וויילדר לפני הקרב על אורטיז, שלו למעלה מ-300 קרבות חובבים והוא החזיק ברוקרד נקי מהפסדים כמקצוען, עם 30 ניצחונות (עד היום הזה), 24 מהם בנוקאאוט. רבים הימרו עליו, שמו עליו את מיטב כספם. "וויילדר מעולם לא פגש מתאגרף כזה. עם יכולות, וכוח, וגודל, ושמאלית. לא יהיה לו מה למכור מול 'קינג קונג", אמרו וכמעט, כמעט - על קוצה של שנייה - כמעט וצדקו. אבל קצר מלכת. עוד כמה שניות, אולי אפילו אחת בודדת, וההיסטוריה היתה אחרת. הלילה הסיר מעליו וויילדר את כל השאלות. יש לו לב של אלוף.

"ידעתי שנצטרך לעייף אותו", אמר בסיום, "אלוף תמיד מוצא דרך לחזור, וזה מה שעשיתי הלילה. הראיתי לכולם שאני יכול לספוג". הפעם איש לא סתם לאמריקאי את הפה - הוא עמד מול הקובני העדיף טכנית, וקנה לעצמו את זכות הדיבור בזכות. איש לא ישאל יותר מול מי הוא נלחם או ממה האו עשוי. הוא ענה על כל השאלות.

אם היו השניים אלופי עולם זו הייתה יכולה להיות תחילתה של ידידות מופלאה, כזו שעושים ממנה קרב חוזר, ואחר כך עוד אחד. אבל רק אחד מהם אלוף. וויילדר יודע מה הוא רוצה ואומר את זה כבר שנים - הוא רוצה את ג'ושוע. כמוהו גם כל העולם.

לג'ושוע יש קרב בסוף החודש מול ג'וזף פארקר, ניו-זילנדי ממוצא מאורי חזק כמו שור, בלתי מנוצח, אלוף עולם עם לסת מגרניט. זה לא יהיה קל לג'ושוע, אבל כנראה שהוא יתגבר. במידה וינצח, יהיו לו ארבע מתוך חמש החגורות. תהיה חסרה לו רק החגורה של זה שקורא לו לעלות על אדמתה של ארצות הברית. בסוף לא תהיה לו ברירה (נקווה - האמרגן שלו הצהיר כי יהיה לו עוד קרב אחד לפחות לפני זה, נגד "ביג בייבי" מילר). הוא יעמוד מול האמריקאי לקרב על כל החגורות, כשרק אחד מהם יצא אלוף העולם הבלתי מעורער במשקל כבד.

קשה שלא להקביל בין הקרב הזה לקרב של ג'ושוע נגד קליצ'קו. לשני האלופים הענקיים, הן לג'ושוע אז והן לוויילדר כעת היה זה הקרב הגדול של חייהם, המבחן האולטימטיבי. קרב בו היריב הביא הכל מהבית ומסר את נפשו. שניהם חטפו, כמעט והפסידו, ושניהם עמדו בפרץ. שניהם קמו ועלו מעפר וניצחו בנוקאאוט בסיבובים האחרונים, "סיבובי האליפות" כפי שהם מכונים - ווילדר בעשירי, ג'ושוע באחד עשר.

האם יעלה הבריטי אל מדיסון סקוור גארדן, או שוויילדר יגיע לוובמלי? זה לא חשוב, אבל טקסי החניכה של השניים מאחוריהם. הגיע הזמן לראות למי מהם הבכורה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ