פורמולה 1 |

לואיס המילטון ב-Party Mode, אבל סבסטיאן פטל חגג את פתיחת העונה

האלוף רצה להוריד את החיוך מפניו של יריבו הגרמני, אבל נדחק למקום השני בגלל קטסטרופה שעברה קבוצת האס. אלונסו (חמישי) ומקלארן סוף סוף הגיעו לקו הסיום במירוץ הפותח

אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סבסטיאן פטל בסיום המירוץ
אמיר ענבר

הביצועים המרשימים של קבוצת האס במקצי האימון באוסטרליה בסוף השבוע גררו תגובה מרירה מפרננדו אלונסו. "יש להם העתק של פרארי מהשנה שעברה - ופרארי ניצחה כאן בשנה שעברה", קבע נהג מקלארן, מתייחס לכך שהקבוצה האמריקאית משתמשת ברכיבים רבים של הענקית מאיטליה. גם הבוקר (ראשון) ניצחה פרארי במלבורן, במירוץ הראשון של העונה. לשמחת חובבי תיאוריות הקונספירציה, זה לא היה קורה בלי האס.

במשך יותר מ-20 הקפות, הגראנד פרי האוסטרלי נראה כמו המירוץ הטוב בהיסטוריה הקצרה של האס, שעה שנהגיה דורגו במקומות 5-4. תוך שלוש הקפות, זה הפך למירוץ האומלל בתולדותיה. קווין מגנוסן נכנס לרחבת הטיפולים, יצא ממנה ומיד נאלץ לפרוש לאחר שצמיג חדש הותקן לא טוב על מכוניתו. רומן גרוז'אן נכנס לרחבת הטיפולים, יצא ממנה ומיד נאלץ לפרוש לאחר שצמיג חדש הותקן לא טוב על מכוניתו. מה שנראה כמו קופי-פייסט באמת היה טעות כפולה, זהה, של הקבוצה. והנהנה הגדול ממנה היה סבסטיאן פטל.

עד אותו שלב, האלוף לואיס המילטון נראה בדרך לניצחון נוח. הוא הוביל במירוץ מהזינוק, כשאחריו קימי רייקונן ופטל. כשהמילטון ורייקונן נכנסו להחלפת צמיגים עבר פטל להובלה שהיתה אמורה להיות זמנית, אלא שעד שהוא סוף סוף נכנס התרחשה הקטסטרופה של האס והופעלה מכונית הבטיחות הווירטואלית. זו עיכבה את המילטון מספיק כדי שכשפטל ייצא מהעצירה שלו, הוא עדיין יהיה במקום הראשון, 30 הקפות לסיום. ועכשיו, שיהיה בהצלחה גם ל-Party Mode.

ההקפה האחרונה של המילטון במקצה הדרוג בשבת ריסקה את יריביו, מעניקה לו את הפול פוזישן ביתרון עצום של יותר משש עשיריות השנייה. "זו היתה מכה בבטן לכולם, כמו לזרוק לכולם עוגה בפרצוף", הודה דניאל ריקארדו, נהג רד בול. ראש מרצדס, טוטו וולף, אישר כי הקבוצה השתמשה לשם ההקפה הזו במה שבמרצדס מגדירים Party Mode, המאפשר להוציא עוד יותר כוח מהמנוע. המילטון הכחיש. מבחינתו, הכוח היה כולו שלו.

היום, אחרי הקטסטרופה של האס במירוץ והמהפך של פטל, המילטון הזדקק ל-Party Mode כדי שיהיה לו מה לחגוג. "אני הולך על זה", הודיע אלוף העולם במכשיר הקשר 11 הקפות לסיום, בעודו צמוד לפטל - רק כדי לרדת מהמסלול תוך שניות ולאבד זמן ניכר. את הזמן הזה כבר לא יצליח להחזיר, לפני שייכנע כדי לשמור על המנוע. בשבת, אחרי הקפת הדרוג האדירה שלו, התבדח המילטון ואמר לפטל כי רצה "להוריד את החיוך" מפניו של הגרמני. 24 שעות אחר כך, פטל החזיר לו טובה כשניצח באוסטרליה ודחק את האלוף למקום השני. בביקורו ה-100 על הפודיום בפורמולה 1, טיפס הגרמני למדרגה העליונה.

רייקונן סיים שלישי, פעם נוספת לא רלוונטי במאבק בין שני הראשונים. ריקארדו דורג מיד אחריו, מסיים מירוץ מוצלח - הוא זינק שמיני - ללא התווית שחיפש: האוסטרלי הראשון שמגיע לפודיום בגראנד פרי הביתי שלו. זה עדיין היה מוצלח בהרבה מביצועיו של חברו לקבוצה, מקס ורסטאפן, שנעקף בזינוק על ידי מגנוסן, שמע הערות מרירות מרד בול בעודו מנסה לעקוף חזרה בהקפות הבאות ("אין לנו זמן לזה") - ואז הסתבסב על המסלול. הוא סיים שישי, אחרי אלונסו ומקלארן, שלשם שינוי החלו את העונה עם שילוב של מהירות לא רעה ואמינות, ולראשונה במירוץ הפותח הגיעו אל קו הסיום.

הניצחון של פטל באוסטרליה אשתקד הזניק אותו לעונה מבטיחה שהפכה למרשימה, עד שהתפרקות שלו ושל פרארי עלתה להם באליפות. את 2018 - שנה שבסיומה מחכה לפטל או להמילטון דובדבן בדמות אליפות חמישית - החל בצורה דומה, גם אם בזכות הרבה מזל. "אנחנו מגיעים לשם, עדיין יש לנו שיעורי בית", אמר הגרמני לקבוצתו מיד אחרי שחצה את קו הסיום. ואם הם לא ממש מגיעים בעצמם, תמיד טוב שיש את האס.

צמרת הדרוג באוסטרליה:

1. סבסטיאן פטל (פרארי)

2. לואיס המילטון (מרצדס)

3. קימי רייקונן (פרארי)

4. דניאל ריקארדו (רד בול)

5. פרננדו אלונסו (מקלארן)

6. מקס ורסטאפן (רד בול)

7. ניקו הולקנברג (רנו)

8. ואלטרי בוטאס (מרצדס)

9. סטופל ואנדורן (מקלארן)

10. קרלוס סיינס (רנו)

צמרת דרוג הנהגים:

1. סבסטיאן פטל (פרארי) 25 נקודות

2. לואיס המילטון (מרצדס) 18 נקודות

3. קימי רייקונן (פרארי) 15 נקודות

4. דניאל ריקארדו (רד בול) 12 נקודות

5. פרננדו אלונסו (מקלארן) 10 נקודות

6. מקס ורסטאפן (רד בול) 8 נקודות

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ